Beats Studio Buds - Apple nie korzysta z własnych chipsetów!

Kilka dni temu, Apple wprowadził na rynek bezprzewodowe słuchawki Beats Studio Buds. Różnią się pod względem wzornictwa i funkcji w porównaniu do Powerbeats Pro z 2019 roku, a co najdziwniejsze - są zasilane przez chipset MediaTek zamiast Apple H1.

Beats Studio Buds Źródło: Apple

Jak możemy przeczytać w raporcie Ming-Chi Kuo, analityka z Tianfeng International, nowo wydane Beats Studio Buds są zasilane przez chip od firmy MediaTek, który jest produkowany przy użyciu procesu 22nm. Jest to o tyle dziwne, gdyż spodziewać się było można, że Apple postanowi wykorzystać swój własny chip Apple H1 wykonany w procesie 16nm. Szczególnie teraz, kiedy firma z Cupertino stawia na własne procesory M1, taki zabieg jest dość zaskakujący.

Uważa się, że powodem korzystania z chipsetu MediaTek jest lepsza kompatybilność z urządzeniami z systemem Android. Niedawno Apple ogłosiło, że rozszerza między innymi funkcjonalność Face Time na komputery z systemem Windows oraz telefony oparte na Androidzie. Biorąc to pod uwagę, użycie chipsetu, który lepiej współgra z konkurencyjnym systemem jest jak najbardziej dobrym wyborem. Dzięki temu firma może rozszerzyć swój zasięg na nowych konsumentów, a także rozszerzyć swój udział na rynku słuchawek bezprzewodowych.

Zobacz również:

  • Apple chce wykorzystać iPhone'y do wykrywania autyzmu dziecięcego
  • Apple AirPods 2021 - cena, data premiery, nowe funkcje [21.09.2021]
  • AirPods 3 w drodze. Na pokładzie ANC i nowy wygląd. Premiera w marcu

Innym powodem, dla którego gigant technologiczny zdecydował się na użycie chipsetu od MediaTek, może być skrócony czas rozwoju, bardziej elastyczne i konkurencyjne strategie, obniżone koszty i zróżnicowanie względem serii AirPods. Biorąc pod uwagę, że Apple korzysta teraz z produktu MedaTek, tajwańska firma również może poszerzyć swoje wpływy i zwiększyć sprzedaż.

Raport mówi także o udziale w rynku urządzeń ubieranych. Choć Apple pozostaje liderem w tej kategorii, to jego udział w rynku spada. Ze względu na niższy niż oczekiwano popyt na słuchawki AirPods w II kwartale 2021 roku, prognoza wysyłek została zrewidowana w dół do około 70-75 mln sztuk zamiast około 85 mln sztuk.

Źródło: GizmoChina