Będą notebooki Della z procesorami AMD

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Dell planuje zaprezentowanie w IV kwartale bieżącego roku nowej serii notebooków z procesorami AMD. W maszynach znajdziemy całą gamę produktów AMD, od Sempronów poprzez Athlony 64 po Turiony 64 X2.

Notebooki zostaną wyprodukowane na zamówienie Della przez firmę Quanta. Początkowo nie należy spodziewać się ultralekkich maszyn, w rodzaju bardzo popularnego XPS M1210 z 12-calowym wyświetlaczem. Pierwsze maszyny z procesorami AMD zostaną wyposażone w wyświetlacze o przekątnej 15,4 oraz 17 cali.

Jeśli powyższe informacje okażą się prawdziwe, oznaczać to będzie, że Dell wykorzysta procesory AMD na wszystkich segmentach rynku, na których jest obecny. W maju firma rozpoczęła bowiem sprzedaż serwerów z CPU głównego konkurenta Intela, we wrześniu na rynek trafią pecety z jednostkami centralnymi AMD, a niedługo potem można będzie kupić notebooki.

Specjaliści spodziewają się, że po premierze dellowskich laptopów z CPU produkcji AMD zaostrzy się walka pomiędzy Dellem a HP, głównym odbiorcą mobilnych układów producenta procesorów.