Będą programy w Full HD?

Koreański koncern LG Electronics zapowiedział, iż na rozpoczynających się w przyszłym tygodniu targach Consumer Electronics Show w Las Vegas zaprezentuje programy zarejestrowane w rozdzielczości 1080p (tzw. Full/True HD).

Przedstawiciele LG zamierzają w ten sposób udowodnić, iż klienci, którzy zdecydowali się na zakup drogich telewizorów wyświetlających obraz w rozdzielczości 1080p, nie popełnili błędu i będą w stanie w pełni wykorzystać potencjał tych urządzeń. Do tej pory bywało z tym różnie - ponieważ właściwie w żadnym kraju na świecie nie jest dostępna telewizja wysokiej rozdzielczości nadawana w standardzie 1080 p (czyli 1080 poziomych linii, bez przeplotu). Zwykle w przypadku HDTV mamy bowiem do czynienia z obrazem w rozdzielczości 1080i - czyli 1080 linii z przeplotem (tzn. na zmianę wyświetlane są linie parzyste i nieparzyste - obraz taki jest gorszej jakości niż 1080p).

Programy w rozdzielczości Full HD, które prezentowane będą na CES przez LG Electronics, przygotowane zostały przez japońską stację telewizyjną NHK (Nippon Hoso Kyokai), która jako jedna z niewielu telewizji dysponuje sprzętem niezbędnym do nagrywania wideo w formacie 1080p. Na razie nie wiadomo, jaka będzie tematyka tych programów.

LG zapowiedział również zaprezentowanie na Consumer Electronics Show serii nowych telewizorów LCD - wśród nich znajdą się m.in. urządzenia wyposażone w 37-, 42-, 47 oraz 55-calowe wyświetlacze.


Zobacz również