Będzie Neverwinter Nights 2 dla Mac OS X

Aspyr Media pracuje nad przeniesieniem Neverwinter Nights 2, jednej z najlepszych gier cRPG ostatnich lat, na platformę Macintosh.

Aspyr Media pracuje nad przeniesieniem Neverwinter Nights 2, jednej z najlepszych gier cRPG ostatnich lat, na platformę Macintosh.

Neverwinter Nights 2 to komputerowa gra fabularna rozgrywająca się w świecie Forgotten Realms, oparta na systemie Dungeons and Dragons. Strona internetowa Aspyr na razie milczy na temat przeniesienia wspomnianej gry na Maki, jednakże dziennikarzom amerykańskiej edycji MacWorlda udało się uzyskać potwierdzenie tych zamierzeń u rzecznika firmy.

Neverwinter Nights 2 - recenzja

Po raz kolejny zło podnosi ohydny, oślizły i najeżony rogami łeb. Po raz kolejny jesteś jedyną osobą na całym Wybrzeżu Mieczy, zdolną powstrzymać hordy demonów przed zniewoleniem ludzkości. Po raz kolejny w czasie swoich wędrówek napotkasz towarzyszy skłonnych podążyć za tobą na koniec świata za przysłowiową miskę ryżu... Ale czymże jest w końcu taka błahostka jak ratowanie świata dla kogoś, kto drowy z Podmroku zjada na śniadanie, i komu bandyci z zaułków Neverwinter płacą "za ochronę"?

Neverwinter Nights 2 - notatki z podróży po Faerunie - czytaj więcej...

Wersja Neverwinter Nights 2 dla Windows zawiera rozbudowany edytor, pozwalający każdemu użytkownikowi tworzyć własne moduły i zestawy przygód. Niestety w wydaniu dla Mac OS X owego "toolsetu" zabraknie (podobnie jak to miało miejsce w przypadku portu pierwszej części gry, dokonanego przez MacSoft). Można będzie jednak toczyć rozgrywki w modułach napisanych przez użytkowników Windows.

Wymagania sprzętowe gry w wydaniu dla Mac OS X nie są jeszcze znane.

Strona Aspyr Media