Będzie adaptacja Awatar: Legenda Aanga od Netflixa! Produkcja rozpocznie się w listopadzie

Serial Awatar: Legenda Aanga był emitowany na Nickelodeon od 2005 do 2008 roku. W tym roku Netflix zaczyna produkcję filmu-kontynuacji.

fot. nickelodion.com

Na blogu Hollywood North Buzz znajdziemy informacje o tym, że produkcja filmu-kontynuacji Awatar: Legenda Aanga rozpocznie się jesienią tego roku w Vancouver. Współtwórcy oryginalnej animacji, Michael Dante DiMartino i Bryan Konietzko, pierwotnie mieli nadzorować produkcję, ale porzucili ten pomysł w czerwcu 2020 roku z powodu niezgodności wizji z Netflixem. Podczas produkcji adaptacji Netflixa funkcję głównego producenta będzie pełnił Albert Kim, razem z nim pracować będą Dan Lin, Ryan Halprin i Lindsey Liberatore.

Oryginalny serial został dodany do serwisu streamingowego w 2020 roku. Według Hollywood North Buzz, akcja serialu od Netflixa "rozgrywa się w świecie fantasy, w którym żyją ludzie, fantastyczne zwierzęta i nadprzyrodzone duchy". Opowiada o świecie podzielonym na cztery nacje: Królestwo Ziemi, Nomadowie Powietrza, Plemiona Wody i Naród Ognia. W każdym z narodów mężczyźni i kobiety zwani Benderami są w stanie zapanować nad jednym żywiołem przypisanym swojemu ludowi. Tylko jedna osoba może zapanować nad wszystkimi czterema - Awatar.

Zobacz również:

  • Netflix zwiększa ceny abonamentu w Polsce!
  • He-Man od Netflix z pierwszym zwiastunem. Premiera już wkrótce

Polecamy: Netflix - które filmy obejrzymy w 4K?

Źródło: cnet.com