Będzie iPhone nano?

W oparciu o najnowszy wniosek patentowy, złożony przez koncern Steve'a Jobsa serwis i4u.com spekuluje na temat miniaturowej wersji wszechstronnego smartphone'u firmy Apple. Serwis podaje, iż nowe, mniejsze iPhone'y mają zostać zaprezentowane już w przyszłym miesiącu.

iPhone, czyli przenośny odtwarzacz multimedialny, telefon i komunikator internetowy w jednym uważany jest wręcz za zbyt bogato wyposażony, by zyskał popularność na masowym rynku. Stąd może wynikać dążenie Apple'a do wprowadzenia na rynek urządzenia mniejszego i jeszcze prostszego w obsłudze.

We wniosku patentowym, przytaczanym także przez Apple Insidera mowa jest o urządzeniach wyposażonych w dwa wyświetlacze - mniejszy, umieszczony na przednim panelu oraz, większy - dotykowy, na tylnej ściance. Pierwszy z nich miałby wyświetlać informacje, podczas gdy drugi - umożliwiać sterowanie funkcjami urządzenia przez dotyk.

W Internecie można znaleźć także pomysły, jak mogłyby wyglądać przyszłe, miniaturowe wydania iPhone'a. Poniżej zamieszczamy jeden z nich.

iPhone nano? (źródło: www.informationarchitects.jp)

iPhone nano? (źródło: www.informationarchitects.jp)

***

Czytaj także: "iPhone, czyli telefon z jabłuszkiem"