Będzie kolejna część Lego Harry Potter?

Pojawiły się pogłoski, że Traveller's Tales szykuje kolejną odsłonę Harry'ego Pottera w wersji LEGO. Takie informacje znajdują się w CV animatora Daniela Judge'a. Pracę nad grą miały się rozpocząć w listopadzie 2010 roku.

Pierwsza część gry nosząca tytuł LEGO Harry Potter: Lata 1-4 miała premierę w zeszłym roku i okazała się wielkim sukcesem. Produkcja otrzymała znakomite recenzje ekspertów oraz pochlebne opinie graczy. Nic więc dziwnego, że studio Traveller's Tales zdecydowało się na kontynuację.

Wszystko wskazuje na to, że druga odsłona LEGO Harry Potter, będzie utrzymana w podobnym klimacie jak pierwsza część. Do czynienia będziemy więc mieli z przygodową grą akcji w której uzyskamy możliwość zapoznania się z fabułą powieści J.K.Rowling. Wszystko to oczywiście w uniwersum popularnych na całym świecie klocków LEGO.

Daniel Judge odpowiadał też za inne produkcję dziejące się w świecie LEGO takie jak LegoStar Wars III: The Clone Wars czy też Lego Pirates of the Caribbean. W CV brytyjskiego animatora mowa jest o tym, że LEGO Harry Potter 2 trafi na PSP, DS, PSP2 oraz 3DS. Niemniej jednak nie jest wykluczone, że gra znajdzie się także w wersji na stacjonarne konsole. Jak dotąd nie jest znana data premiery.