Będzie minilaptop Della

Amerykański producent komputerów zaprezentował zdjęcia swojego pierwszego ultraprzenośnego laptopa mającego konkurować z Asus Eee PC i HP Compaq 2133. Co ciekawe, nastąpiło to po tym, gdy w Internecie zostały opublikowane zdjęcia prezesa firmy, Michaela Dell, noszącego sprzęt ze sobą.

Maszyna ma nosić nazwę Mini Inspiron. M. Dell został sfotografowany z nią w trakcie konferencji D: All Things Digital (D6) i to nie przez profesjonalnego dziennikarza bądź reportera, ale przez... blogera. Rzeczniczka firmy, Anne Camden, w korporacyjnym blogu (gdzie udostępniono oficjalnie fotografie maszyny) napisała: "Czapki z głów przed Brianem Lamem z Gizmodo, bo wygląda na to, że złapał Michaela [Della - redakcja] przemierzającego korytarze między sesjami i zobaczył coś, co rozpoznają użytkownicy Ideastorm" (jest to serwis skupiający użytkowników produktów firmy).

Pierwszy minilaptop Della

Pierwszy minilaptop Della

Zdjęcia komputera pojawiły się w serwisie Gizmodo z komentarzem autora: "Widzę trzy porty USB, czytnik kart pamięci, wyjście VGA, Ethernet i tę czerwoną pokrywę matrycy". Nie wiadomo, pod kontrolą jakiego systemu operacyjnego będzie pracował komputer - M. Dell nie chciał tego zdradzić w rozmowie z blogerem.

Pierwszy minilaptop Della

Pierwszy minilaptop Della

Rzeczniczka firmy również nie ujawnia dalszych szczegółów dotyczących specyfikacji urządzenia, obiecując, że informacje na ten temat zostaną udostępnione wkrótce. Być może nastąpi to w trakcie zaplanowanych na początek przyszłego miesiąca (3 - 7 czerwca) targów Computex, co sugerować może, że w "Mini Inspironie" zastosowano procesory Atom Diamondville Intella (ich oficjalna premiera ma nastąpić właśnie podczas tej mającej miejsce na Tajwanie imprezy). Nie jest to jednak przesądzone - komputer może równie dobrze korzystać z układów Via, tak jak HP Compaq 2133.