Będzie mininotebook od Sony?

Na jednej z konferencji prasowych poprzedzających rozpoczynające się jutro w Taipei targi Computex 2008 ma stoisku firmy Quanta Computer można było obejrzeć kilka komputerów zbudowanych w oparciu o zaprezentowany niedawno przez Vię projekt OpenBook. Wśród nich znalazł się m.in. mininotebook opisany jako produkt Sony - wygląda więc na to, że japoński gigant również zamierza wprowadzić do swojej oferty niewielki komputer przenośny.

Warto zastrzec, że nie jest to oficjalna zapowiedź Sony czy Quanty (firma ta specjalizujące się m.in. w produkcji notebooków sprzedawanych później pod innymi markami) - informacja o producencie wyszła na jaw, gdy jeden z gości wyświetlił ekran z właściwościami komputera. W polu Producent widniała tam nazwa Sony Corporation. Niestety, dalsze "dochodzenie" w tej sprawie zostało przerwane przez przedstawiciela Quanty, który natychmiast zamknął okno i nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy prezentowane urządzenie będzie produkowane dla Sony.

Z opisu wynika, że urządzenie będzie sprzedawane pod marką Sony

Z opisu wynika, że urządzenie będzie sprzedawane pod marką Sony

Notebook zbudowany w oparciu o projekt OpenBook będzie wyposażony w procesor Via C7-M taktowany zegarem 1,6 GHz oraz chipset VX800. Urządzenie będzie także miało 8,9-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dysk o pojemności do 80 GB, moduł WiFi, Bluetooth, a także - opcjonalnie - technologie GPS, WiMax oraz 3G. Więcej informacji o projekcie OpenBook znaleźć można tutaj.

OpenBook prezentowany przez Quanta Computer

OpenBook prezentowany przez Quanta Computer

W przypadku urządzenia opisanego jako produkt Sony zastosowano 1 GB pamięci RAM, 60-gigabajtowy dysk, moduł WiMax oraz system Windows Vista Home Basic.