Będzie nowy Wolfenstein i zapowiedziała to niechcący polska aktorka

Wolfenstein: The New Order to był bardzo udany reboot serii gier wideo z B.J. Blazkowiczem w roli głównej. Dowiedzieliśmy się właśnie, że prowadzone są już prace nad kontynuacją tej gry. Co ciekawe oficjalnej zapowiedzi jeszcze nie było, ale istnienie gry zdradziła przypadkiem polska aktorka.

Prace nad kontynuacją Wolfenstein: The New Order były do tej pory trzymane w tajemnicy. Jak się okazuje gra planowana jest dopiero na 2017 rok, a Bethesda nie słynie z zapowiadania swoich tytułów z takim wyprzedzeniem. To, że prowadzone są prace nad grą zdradziła jednak Alicja Bachleda-Curuś w telewizji śniadaniowej.

Polska aktorka co prawda nie powiedziała wprost podczas audycji Dzień Dobry TVN, nad jaką grą pracuje, ale można to było wywnioskować z kontekstu. Alicja Bachleda-Curuś stwierdziła, że nowa gra nad którą pracuje w Stanach Zjednoczonych trafi na sklepowe półki w przeciągu dwóch lat.

Polska aktora wyznała też, że to kolejna część gry, nad którą wcześniej pracowała - skojarzenia z Wolfensteinem były naturalne. W ostatniej odsłonie Wolfenstein: The New Order wcieliła się ona bowiem w rolę Ani Oliwy, która pomagała B.J. Blazkowiczowi w walce z nazistami.

Już wiemy, że pojawi się nowy Wolfenstein

Już wiemy, że pojawi się nowy Wolfenstein

To zresztą nie był koniec wskazówek. Alicja Bachleda-Curuś dodała do tego, że to też kolejna część serii w jaką zagrywała się w dzieciństwie odnosząc się bez dwóch zdań do kultowego Wolfensteina 3D. Aktorka wspomniała o momencie, w którym dotarła do zabójstwa Hitlera.

Nie dowiedzieliśmy się jednak żadnych szczegółów na temat fabuły nowej gry i nie poznaliśmy jeszcze jej oficjalnej nazwy. Nie wiemy też, jak zareaguje Bethesda na zdradzenie prowadzenia prac nad kontynuacją Wolfenstein: The New Order.

źródło: dziendobry.tvn.pl, rozgrywkapodcast.pl