Będzie tańsza konsola Xbox One bez Blu-ray? Przedstawiciel Microsoftu zabiera głos

W odpowiedzi na spekulacje mówiące o pracach nad tańszą wersją konsoli Xbox One Aaron Greenberg z Microsoftu przestrzegł nas przed wiarą we wszystko, co przeczytamy w Internecie.

Najnowsza konsola Microsoftu, Xbox One, jest droższa od konsoli japońskiego konkurenta, czyli PlayStation 4. W Internecie pojawiły się jednak kilka dni temu spekulacje sugerujące, że amerykańska firma zamierza jeszcze w tym roku wprowadzić do swojej oferty tańszą wersję urządzenia pozbawioną napędu optycznego i wycenioną na 399 USD. Wiarygodności tym doniesieniom dodał później serwis The Verge informując, że Microsoft faktycznie testował takie rozwiązanie.

Czyli możemy liczyć na tańszego Xboksa One?

No właśnie nie wiadomo. Na Twitterze jeden z internautów zadał bowiem Aaronowi Greenbergowi z Microsoftu następujące pytanie:

"Czy plotka o Xbox One za 399 USD jest prawdziwa? Jeżeli tak, to może należy poczekać z premierą do 2015 roku?"Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [20.10.2021]
  • Aktualizacje Windows będą tracić ważność. Co to oznacza?
  • Xbox Game Pass rozczarowaniem Microsoftu? Co dalej z usługą?

uzyskując poniższą odpowiedź:

"Nie, nie możesz wierzyć we wszystko, co przeczytasz w Internecie"W pierwszej chwili wydaje się, że Greenberg zaprzeczył, iż Microsoft pracuje nad takim tańszą wersją Xboksa. Tak naprawdę jednak jego odpowiedź nie jest tak jednoznaczna.

Kiedy premiera w Polsce?

Od momentu mocno ograniczonej zasięgiem premiery konsoli Xbox One (objęła tylko 13 krajów) pojawiające się spekulacje na temat terminu premiery w Polsce nie były dla nas optymistyczne. Zgodnie z najświeższymi z nich, powinna ona mieć miejsce dopiero w październiku, co moim zdaniem niestety jest całkiem realne.