Będzie tańszy Xbox?

Po raz kolejny w Sieci pojawiła się informacja, jakoby Microsoft miał zamiar wkrótce obniżyć cenę konsoli Xbox 360. Tym razem podano jednak więcej szczegółów...

Wypada przy tym zauważyć, że sam Microsoft już wcześniej zaprzeczył, że w związku z premierą PlayStation 3 chce obniżać ceny swoich produktów. Zapowiedział jedynie liczne "niespodzianki" i stopniowo spełnia swą obietnicę.

Temat obniżek uparcie jednak wraca, a same informacje stają się coraz bardziej szczegółowe. Źródła związane z tajwańskimi producentami podzespołów twierdzą, że już w tej chwili możliwe jest obniżenie kosztów produkcji konsoli o 15-20 procent. Ma to związek z coraz większymi zamówieniami składanymi przez Microsoft oraz ze spadającą liczbą wadliwych konsoli. Jeśli informacje takie są prawdziwe, oznacza to, że koncern mógłby już w tej chwili sprzedawać konsolę o 60-80 dolarów taniej. Z nieoficjalnych doniesień wynika jednak, iż celem firmy jest sprzedaż wersji Premium konsoli w cenie 299 USD (obecnie 399 USD) i dlatego koncern czeka z ogłoszeniem swojej decyzji na dalszy spadek kosztów produkcji.

Inną przyczyną, dla której Microsoft nie chce na razie obniżać ceny, może być też chęć włączenia do konsoli napędu HD DVD. Wówczas konsumenci płaciliby za urządzenie tyle samo, co obecnie, ale zostałoby ono wzbogacone o napęd.