Będziesz tęsknił za iGoogle? Powinieneś sprawdzić My Yahoo!

Za niecałe dwa tygodnie zamknięta zostanie działająca od kilku lat usługa iGoogle. Pozwalała ona internautom na dodanie do zakładek lub ustawienie jako stronę główną w przeglądarce spersonalizowaną witrynę dostarczającą w jednym miejscu najważniejszych informacje w postaci konfigurowalnych widżetów. Dla wszystkich osób, które z iGoogle korzystały, mamy dobrą wiadomość. Teraz można przenieść swoje widżety na analogicznie zbudowaną stronę My Yahoo.

Google na przestrzeni ostatniego roku zamknęło wiele swoich produktów, które nie cieszyły się zbytnim zainteresowaniem lub nie pasowały do reszty portfolio usług. Jednym z takich zamkniętych projektów jest iGoogle, czyli spersonalizowana strona główna. Użytkownicy mogli w ramach takiej strony wybrać kilka z wielu dostępnych widżetów.

Będziesz tęsknił za iGoogle? Powinieneś sprawdzić My Yahoo!

igoogle

Po wejściu na stronę iGoogle użytkownik miał podane na tacy najważniejsze informacje. Mógłbyć to między innymi podgląd na skrzynkę odbiorczą Gmaila, repertuar okolicznych kin, wyciągnięty na wierzch adres IP komputera, informacje o pogodzie w wybranej lokalizacji lub lista znajomych z komunikatora Google Talk. Dziś interfejs już wygląda na przestarzały, ale w momencie premiery zyskał uznanie w oczach wielu użytkowników innych produktów giganta.

To prawda, że wiele z tych zadań spełnia na Androidzie asystent Google Now. Wiele też wskazuje, że trafi on niedługo do przeglądarki Chrome. Nie jest to jednak dokładnie to samo co iGoogle, ale na szczęście pokazała się całkiem niezła alternatywa. Praktycznie identyczną usługę oferuje teraz portal Yahoo!. My Yahoo!, bo tak się nazywa ta spersonalizowana strona główna, działa bardzo podobnie do rozwiązania Google.

Będziesz tęsknił za iGoogle? Powinieneś sprawdzić My Yahoo!

my yahoo

Tak samo można dodawać do niej swoje wybrane widżety i skonfigurować stronę idealnie do potrzeb użytkownika, aby wyświetlała ona najbardziej przydatne informacje zaraz po włączeniu przeglądarki. Co więcej, użytkownicy mogą obecnie użyć mechanizmu importowania swojej strony iGoogle do My Yahoo!. Przycisk za to odpowiedzialny znajduje się w prawym górnym rogu.

Zobacz również:

  • W Microsoft Edge pojawi się cała masa przydatnych narzędzi