Beerware – program za piwo


Poniżej przedstawiamy przykłady aplikacji opatrzonych nietypową licencją.

Postcardware – Xecutor

Xecutor jest przydatnym uzupełnieniem folderu Autostart. Potrafi uruchamiać aplikacje nie tylko tuż po wczytaniu systemu, lecz także przed jego zamknięciem i w porach ustalonych za pomocą harmonogramu. Można nawet ustalić czas działania danego programu. Narzędzie przydaje się do automatycznego synchronizowania zasobów i tworzenia kopii zapasowych. Funkcja importowania pomaga przenieść elementy z folderu Autostart.

Postcardware – Exifer

Za pomocą narzędzia Exifer odczytasz metadane EXIF zapisane w zdjęciach JPEG. W ten sposób dowiesz się, jakim aparatem została wykonana dana fotografia i jakich użyto ustawień (m.in. parametrów ekspozycji). Program pozwala tworzyć zapasowe kopie danych EXIF i IPTC, a po obróbce zdjęć ponownie opatrywać nimi pliki graficzne. Wszystkie informacje, które mogą przydać się do dalszej edycji w programach bazodanowych, można wyeksportować do pliku CSV. Autor zakończył pracę nad programem i zakomunikował, że już nie trzeba przysyłać pocztówek.

Beerware – program za piwo

Exifer odczytuje metadane zapisane obok danych graficznych w plikach zdjęć. Pozwala nimi zarządzać i tworzyć kopie zapasowe.

Postcardware – Rainbow Folders

Program Rainbow Folders zmienia kolor ikon dowolnej liczby folderów. Odcień i intensywność barwy ustawia się za pomocą suwaków. Ułatwia to orientację w strukturze katalogów. Foldery aplikacji można wyróżnić np. niebieskim kolorem, a czerwonym foldery zawierające dane użytkownika.

Beerware – Batch Image Converter

Zgodnie z nazwą Batch Image Converter służy do wsadowego konwertowania plików graficznych. Potrafi przetwarzać podkatalogi. Przekształca format pliku, zmieniając na życzenie także rozmiary obrazków. Ponadto można za jego pomocą zmieniać automatycznie nazwy przetwarzanych plików (np. korygować pisownię dużymi i małymi literami, zastępować spacje znakami podkreślenia). Narzędzie odczytuje pliki w ok. 30 formatach. Jako formaty docelowe oferuje dziewięć typów plików graficznych (BMP, JPG, PCX, PNG, PNM, RAW, SGI, TGA i TIF).

Beerware – program za piwo

Za pomocą narzędzia Rainbow Folders możesz zmienić domyślny kolor folderów poszczególnych typów, aby uzyskać lepszą orientację w strukturze katalogów.