Belkin FlyWire - kino domowe bez kabli

W ofercie firmy Belkin pojawił się produkt o nazwie FlyWire - czyli zestaw umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie sygnału audio i wideo z odtwarzacza Blu-ray, DVD czy konsoli do telewizora lub projektora. Zestaw składa się z dwóch podstawowych elementów (nadajnika i odbiornika) i potrafi przesyłać obraz o rozdzielczości do 1080p.

Belkin wprowadzi do sprzedaży dwie wersje FlyWire - AV69003 oraz AV69000. Podstawowa różnica pomiędzy modelami polega na tym, że pierwszy potrafi przesyłać sygnał w obrębie całego domu (pomiędzy pomieszczeniami), zaś drugi przeznaczony jest do bezprzewodowego łączenia urządzeń znajdujących się w tym samym pomieszczeniu.

Belkin FlyWire (nadajnik)

Belkin FlyWire (nadajnik)

Aby skorzystać z FlyWire, użytkownik musi podłączyć do źródła sygnału wideo (odtwarzacza DVD/Blu-ray/konsoli/tunera) specjalny nadajnik, zaś do telewizora lub projektora - odbiornik (przez złącze HDMI). Odbiornik dostarczany jest wraz ze specjalnym mocowaniem ściennym, może wiec bez problemu zostać zamontowany za telewizorem czy obok podwieszonego na suficie projektora. Co ważne, do nadajnika można podłączyć kilka źródeł sygnału (do przełączania między nimi służy dołączony do zestawu pilot zdalnego sterowania). Wśród złączy, w które wyposażony jest nadajnik, znajdziemy 3 , component, composite, S-Video oraz RCA.

Urządzenie wyposażone jest także w system praktycznie eliminujący możliwość wystąpienia interferencji (np. z podobnymi zestawami uruchomionymi w okolicy).

Cenę zestawu FlyWire AV69003 ustalono 999,99 USD, zaś AV69000 - na 699,99 USD. Urządzenia pojawią się na rynku europejskim w październiku.