Belkin rezygnuje z oficjalnej prezentacji na Macworld Expo

To już drugi przypadek w tym tygodniu, kiedy jeden z większych producentów decyduje się nie brać udziału w imprezie Macworld Conference & Expo, jaka organizowana jest w przyszłym miesiącu. Tym razem wycofała się firma Belkin.

Belkin jest firmą produkującą urządzenia peryferyjne. W piątek spółka ta potwierdziła, że nie zamierza organizować swojego stanowiska promocyjnego na Macworld Conference & Expo.

"Nie będziemy na konferencji organizować żadnej swojej wystawy. Nie oznacza to jednak, że nie pojawimy się na imprezie. Przedstawiciele Belkin będą obecni i przeprowadzą szereg spotkań z obecnymi partnerami oraz potencjalnymi klientami."

Zobacz również:

  • Najlepsze antywirusy na Maca [RANKING 2022]
  • THQ Nordic pokaże zupełnie nowe gry! Kiedy prezentacja?

Zdaniem przedstawicielki firmy Belkin, Melody Chalaban, nie jest to spowodowane kłopotami finansowymi spółki. Chodzi tu bardziej o sytuację klientów, którzy mocniej odczuwają kryzys ekonomiczny. Producent urządzeń peryferyjnych postanowił więc nie inwestować w konferencję i pieniądze przeznaczyć na pomoc swoim klientom (w postaci zniżek czy promocji).

Organizatorzy Macworld Expo wyrazili smutek z powodu rezygnacji kolejnej firmy. Prognozy dotyczące konferencji są jednak nadal bardzo optymistyczne.

"W tym roku Macworld Expo odwiedzi około 500 wystawców. Jest nam oczywiście bardzo przykro z powodu nieobecności firmy Belkin. Jesteśmy jednak przekonani, że będzie to doskonałe widowisko."

Przypomnijmy, że wcześniej w tym tygodniu z udziałów w targach zrezygnowała spółka Adobe. Pisaliśmy o tym szerzej w artykule "Adobe rezygnuje z oficjalnej prezentacji na targach Macworld". Zainteresowanych zapraszamy do lektury.