Belstar 4455 DD MKII

Odtwarzacz DVD polskiej produkcji, który nie tylko odczytuje DVD-Video, ale także płyty ze zdjęciami i plikami MP3.

Odtwarzacz DVD polskiej produkcji, który nie tylko odczytuje DVD-Video, ale także płyty ze zdjęciami i plikami MP3.

Belstar 4455 DD MKII

Bielska firma Belstar, która dotychczas produkowała telewizory, bazując na komponentach zachodnich wytwórców, teraz rozszerzyła swoją ofertę, wprowadzając odtwarzacze DVD i wielokanałowe zestawy głośnikowe. Jako że urządzeń audio-wideo z polskim rodowodem jest niewiele i docierają do nas niezwykle rzadko, z tym większym zainteresowaniem przystąpiliśmy do testów odtwarzacza o dość zawiłym symbolu 4455 DD MKII. Stylistyka obudowy jest poprawna, choć nie ma w niej specjalnych smaczków designerskich. Jest jednak wykonana z plastiku dobrej jakości, przewyższającej wiele tworzyw stosowanych przez dalekowschodnich producentów. Po uruchomieniu odtwarzacza i umieszczeniu płyty w czytniku (szuflada pracuje dość cicho i pewnie) prawa strona panelu przedniego kryjąca wyświetlacz zostaje mocno rozświetlona mocnym błękitnym światłem napisów informacyjnych. Niestety, wyświetlacza nie można przyciemnić, co w niektórych sytuacjach (np. gdy odtwarzacz stoi bezpośrednio pod telewizorem) może dekoncentrować i przeszkadzać w oglądaniu filmów. Miłym zaskoczeniem jest wyposażenie

Belstar 4455 DD MKII

Pilot - Całkiem udany sterownik z dużymi wygodnymi klawiszami. Ocenę obniża użycie w konstrukcji tworzyw przeciętnej jakości.

odtwarzacza w dekoder DD 5.1. Z tyłu obudowy znajdziemy stosowne wyprowadzenie zdekodowanego sygnału dostępnego poprzez złącza analogowe. Można też wysłać ścieżkę audio w postaci zakodowanej - do dekoderów w zewnętrznym wzmacniaczu - korzystając z wyjść cyfrowych: koncentrycznego i optycznego. Niestety, dekodery wbudowane w Belstarze nie dekodują ścieżek DTS (można go jedynie wyprowadzić złączami cyfrowymi). Menu ekranowe i liczba dostępnych tam opcji zostały maksymalnie uproszczone. Ustawień jest niewiele, charakterystyki obrazu i dźwięku dostrajać osobiście nie będzie Wam dane. Na złączu Euroscart jest dostępny sygnał także w postaci RGB. Jakość obrazu nie jest jednak w pełni satysfakcjonująca. Dekodowanie odbywa się co prawda płynnie i nie widać "szarpnięć", jednak obraz pokryty jest jakby drobną siatką, której istnienie skutecznie obniża jakość wizji. Kolory zachowują przyzwoity poziom nasycenia i zrównoważenia tonalnego. Niestety, wspomniana tajemnicza "powłoka" stanowi istotną wadę. Jakość oferowanego dźwięku oceniamy jako przeciętną. Zdecydowanie zalecamy korzystanie z dekoderów w amplitunerze czy wzmacniaczu. Wbudowane układy w DVD dają bowiem niewielkie pole manewru w zakresie konfiguracji dekoderów.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 549 zł

Dystrybutorhttp://Bel-Art www.belstar.com.pl

Wymiary 42 x 6,3 x 27,8 cm

Waga 3,6 kg

Funkcje zoom, odtwarzanie MP3, JPEG, dekoder DD 5.1

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart (z RGB), wyjście cyfrowe optyczne i elektryczne, wyjście analogowe 5.1