BenQ GH600 - szerokokątny obiektyw, zoom 21x i matryca 16 MP

Wkrótce na polskim rynku zagości nowy kompaktowy aparat cyfrowy BenQ GH600. Urządzenie, które można zaliczyć do kategorii superzoomów, oferuje szerokokątny obiektyw pozwalający na 21-krotne przybliżenie optyczne.

BenQ GH600 przeznaczony jest dla osób, które szukają aparatu cechującego się większą funkcjonalnością i jakością od popularnych kompaktów.

Urządzenie przykuwa wzrok przede wszystkim potężnym szerokokątnym obiektywem pozwalającym na zmianę ogniskowej w zakresie od 25 do 525 mm (zoom 21x; ekwiwalent dla filmu 35 mm). Dysponuje też obudową o interesującej biało-czarnej kolorystyce (dostępna jest również wersja czarna), w której zamknięto 16-megapikselową matrycę CCD (jej wymiary to 1/2,3 cala) oraz 3-calowy ekran LCD pozwalający na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 460 tys. pikseli.

Zobacz również:

  • Pierwszy na świecie inteligentny projektor z Windows 11 - oto BenQ EH620

Nowość wyposażona została w optyczny system stabilizacji obrazu, możliwość zmiany czułości w zakresie od 100 ISO do 1600 ISO przy pełnej rozdzielczości (3200 ISO i 6400 ISO dostępne przy zmniejszeniu rozdzielczości poniżej 3 MP) oraz tryb filmowy pozwalający na rejestrację materiału wideo w jakości HD (720p z szybkością 30 klatek na sekundę).

Użytkownik może ponadto skorzystać z zalet jakie oferuje technologia HDR (High Dynamic Range; ułatwia wykonywanie zdjęć o dużej rozpiętości tonalnej), trybu Super Macro (zdjęcia i filmy z minimalnej odległości 1 cm) oraz zestawu następujących rozwiązań:

- funkcji LOMO (umożliwia tworzenia artystycznych zdjęć tzw. lomografii)

- funkcji Color Accent (pozwala na selektywne wybranie określonych barw, przy zamianie reszty kolorów na odcienie szarości)

- funkcji FishEye (symulacja tzw. rybiego oka)

- funkcji Adanced Smart Scene Detection (automatyczne ustawienie optymalnych wartości to warunków i typu robionego zdjęcia w zależności od fotografowanego obiektu)

- funkcji Web Auction (pozwala na stworzenie kolażu z maksymalnie czterech fotografii)

- trybów P/Av/Tv/M

- funkcji Panorama.

BenQ GH600 mierzy 112,5 x 75,9 x 63,4 milimetrów, waży 355 gramów (bez baterii i SD karty) i zasilany jest za pomocą czterech baterii AAA. Warto też dodać, że posiada ponad 100 MB wbudowanej pamięci flash, którą można rozbudować za pomocą kart SD/SDHC/SDXC.

Urządzenie zostało objęte 2-letnią gwarancją w systemie door-to-door i wycenione na 639 zł z VAT. Jego sprzedaż powinna się rozpocząć w połowie tego miesiąca.