BenQ GP1 - 640 gramów projektora z portem USB

W kwietniu pojawi się na rynku nowy projektor firmy BenQ noszący oznaczenie GP1. Jest to niewielkie urządzenie o wadzie 640 gramów, które wyposażono m.in. w port USB.

Zbudowany w oparciu o technologię DLP model GP1 to najmniejszy projektor firmy BenQ. Urządzenie waży 640 gramów i wykorzystuje jako źródło światła diody LED (ich żywotność została określona na 20000 godzin). Potrafi wyświetlić obraz (jego przekątna to maksymalnie 80 cali) w rozdzielczości 858 x 600 pikseli, który cechuje się jasnością 100 ANSI Lumenów oraz współczynnikiem kontrastu na poziomie 2000:1 (wartości deklarowane przez producenta).

BenQ GP1 - 640 gramów projektora z portem USB

BenQ GP1

Urządzenie pozwala na podłączenie źródła sygnału za pomocą wejścia VGA lub Composite oraz może się pochwalić portem USB zapewniającym możliwość przeprowadzania prezentacji bez podłączenia do komputera. Warto również wspomnieć o generowanym podczas pracy hałasie, który nie powinien przekraczać poziomu 31 dB(A), wbudowanych głośnikach oraz odłączanej stacji dla iPoda.

BenQ GP1 trafi do sprzedaży w kwietniu. Niestety urządzenie nie jest tanie, gdyż jego cena została ustalona na poziomie 599 USD.

Zobacz też: Ranking PC Worlda - projektory biznesowe.