BenQ R100: pierwszy tablet firmy w przyszłym roku

Urządzenie z procesorem Samsunga będzie nieco większe od iPada, a pracować będzie na systemie Google Android. Tajwański sprzedawca elektroniki BenQ planuje wydać swój pierwszy tablet PC w Chinach i na Tajwanie podczas pierwszego kwartału przyszłego roku.

Tablet R100 z 10,1-calowy ekranem dotykowy LCD o rozdzielczości 1024x600 będzie działa na Android OS. Zostanie wyposażony w procesor wykonany przez Samsung Electronics w technologii ARM i działający z prędkością 833 MHz - podaje BenQ.

Dzięki R100 BenQ dołączy do innych firm z całego świata, które wydały własne tablety i rywalizują z iPadem firmy Apple. BenQ planuje sprzedawać swoje nowe urządzenie w pakietach zawierających również materiały takie jak książki oraz prenumeraty gazet i magazynów.

Zobacz również:

  • Pierwszy na świecie inteligentny projektor z Windows 11 - oto BenQ EH620

Firma podaje, że bateria R100 pozwala na pracę przez 12 godzin, gdy urządzenie używane jest od czytania. Można z niego korzystać także do robienia notatek przy pomocy dołączonego rysika. Ta opcja będzie jednak, przynajmniej na początku, dostępna tylko dla osób posługujących się językiem angielskim oraz chińskim.

BenQ R100 dysponował będzie 8 GB pamięci wewnętrznej oraz miejscem na kart SD do 16 GB pojemności. Tablet wyposażony będzie w złącza mini USB, mini HDMI oraz minijack na słuchawki. Możliwy będzie przesył danych w technologii Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz Bluetooth Rev 2.1/EDR. Urządzenie będzie pokaźnych rozmiarów, a dokładniej 191x244x15 mm, jego waga to 720 gram. Nie określono jeszcze ceny.