BenQ S1420 - cyfrowy maluch ze stabilizacją obrazu i HDR II

BenQ zaprezentował nowy model kompaktowego aparatu cyfrowego z serii S. S1420 posiada 14 megapikseli, szerokokątny obiektyw oraz wydajny, optyczny system stabilizacji obrazu.

BenQ S1420 to nowy model w gamie aparatów cyfrowych tajwańskiego producenta elektroniki. Aparat należy do grupy tzw. małych kompaktów, jednak mimo tego posiada sporo zaawansowanych rozwiązań.

Najważniejszym jest zastosowanie systemu O.I.S (Optical Image Stabilizer). BenQ chwali się, że ich optyczna stabilizacja obrazu jest jedną z najwydajniejszych na rynku. Model S1420 wyposażono w szerokokątny obiektyw (26mm) z pięciokrotnym zoomem optycznym. Prócz tego w celu tworzenia unikalnych zdjęć aparat wyposażono w wiele ciekawych filtrów np. LOMO lub rybie oko.

Wielu entuzjastów fotografii na pewno ucieszy zastosowanie funkcji HDR II. Umożliwia ona fotografowanie "w locie" z wykorzystaniem stale zdobywającej popularność techniki HDR (High Dynamic Range). Dzięki niej stworzone zdjęcie pozbawione jest miejsc prześwietlonych i zbyt ciemnych, realistycznie odwzorowując możliwości przetwarzania obrazu przez ludzkie oko.

BenQ S1420 wyposażony jest w 14-megapikselową matrycę. Na tylnej ściance urządzenia znajduje się 3-calowy wyświetlacz LCD. Aparat umożliwia nagrywanie zdjęć w jakości HD Ready (720p). Czułość ISO aparatu można ustawiać do wartości 6400. BenQ S1420 ma być dostępny w sprzedaży w Europie od stycznia 2011 roku. Producent nie podał jeszcze sugerowanej ceny urządzenia.