BenQ T850 - czyli 8 MP z dużym dotykowym LCD

W ofercie firmy BenQ zagościł nowy cyfrowy aparat fotograficzny - model o oznaczeniu T850. Wyposażone w 8-megapikselową matrycę urządzenie może się między innymi pochwalić 3-calowym dotykowym wyświetlaczem LCD.

BenQ T850 wyposażony został w matrycę CCD o rozdzielczości ośmiu milionów pikseli oraz obiektyw pozwalający na 3-krotne przybliżenie optyczne w zakresie od 37,5 do 112,5 mm (ekwiwalent dla aparatu małoobrazkowego 35 mm). Urządzenie potrafi rejestrować sekwencje wideo MPEG4 (z dźwiękiem) w rozdzielczości 640 x 480 pikseli z prędkością 15/30 klatek na sekundę, które zapisuje na kartach pamięci SD (do 8 GB)/SDHC (do 16 GB). Użytkownik ma również możliwość skorzystania z zapobiegającej rozmazywaniu zdjęć funkcji S.S.F. (Super Shake-Free), funkcji Smile Catch (wykonuje serię zdjęć (zatrzymujemy ją ponownym naciśnięciem spustu migawki) po wykryciu uśmiechu na twarzy obiektu), funkcji 12 Burst (seria 12 zdjęć) oraz funkcję Auto Face Tracking (automatycznie wykrywa w kadrze do dziewięciu twarzy).

BenQ T850

BenQ T850

Producent pokusił się również o zastosowanie dużego, 3-calowego dotykowego wyświetlacza LCD (230 tysięcy pikseli), który umożliwia zarządzanie zdjęciami za pomocą szeregu różnych funkcji. Mamy między innymi możliwość zakreślenia palcem wybranego fragmentu obrazu, który automatycznie zostaje powiększony czy też przewijania zdjęć przesuwając palec po ekranie.

BenQ T850

BenQ T850

Cyfrówka cechuje się również niewielką grubością, która w najwęższym miejscu wynosi zaledwie 14,9 mm (całkowite wymiary - 91, x 59 x 16,9 mm). Waży 120 gramów (bez baterii i karty pamięci) i korzysta z akumulatora Li-Ion o pojemności 720 mAh, który powinien wystarczyć na wykonanie 200 zdjęć. Klient ma też możliwość wyboru pomiędzy dwoma kolorami obudowy - czerwonym i czarnym.

Urządzenie powinno trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Niestety jego cena nie została podana. Więcej na jego temat (również dokładną specyfikację) można znaleźć na witrynie producenta.