BenQ W10000

Kosztowny projektor BenQ do kina domowego wyposażony w procesor DLP o rozdzielczości Full HD - 1920 x 1080.

Kosztowny projektor BenQ do kina domowego wyposażony w procesor DLP o rozdzielczości Full HD - 1920 x 1080.

Wyświetla ostry obraz z rewelacyjną czernią, ale niepozbawiony tzw. efektu tęczy. Dobra optyka, cichy układ chłodzenia. Zaawansowane opcje konfiguracji.

Wyświetla ostry obraz z rewelacyjną czernią, ale niepozbawiony tzw. efektu tęczy. Dobra optyka, cichy układ chłodzenia. Zaawansowane opcje konfiguracji.

Wygodny w obsłudze, z niewielką liczbą przycisków. Klawisze podświetlane.

Wygodny w obsłudze, z niewielką liczbą przycisków. Klawisze podświetlane.

Referencyjny model projektora do kina domowego w ofercie BenQ wyposażony został w najnowszy procesor DLP DarkChip 3 o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Urządzenie ma elektroniczną regulację przesłony, która nie działa dynamicznie - użytkownik może samodzielnie ustawiać wielkość jej otwarcia. Przymknięcie przesłony pozwala na uzyskanie większego kontrastu i lepszego odzwierciedlenia ciemnych barw, ale kosztem jasności, tak więc dokonując regulacji należy wziąć pod uwagę intensywność oświetlenia w pomieszczeniu i rozmiar ekranu, na który rzucany będzie obraz. Projektor oferuje maksymalną jasność 1100 ANSI lumenów, która przy uruchomieniu trybów kinowych spada do 300-350 ANSI lumenów.

Werdykt

Werdykt

Ustawienia powiększenia, ostrości oraz położenia obiektywu w pionie dokonuje się mechanicznie za pomocą pilota lub przycisków umieszczonych na obudowie. Zamontowany w urządzeniu obiektyw dysponuje niedużym zoomem, wynoszącym zaledwie 1,35:1, ale jakość zastosowanej optyki jest wysoka. Geometria wyświetlanego obrazu jest idealna, z doskonałą ostrością na całej powierzchni ekranu. Projektor wyposażony został w bardzo zaawansowany układ realizujący progresywne skanowanie, który nie tylko podwaja liczbę linii obrazu, ale i skutecznie redukuje występowanie tzw. postrzępionych krawędzi wyświetlanych obiektów. Optymalizowana jest także jakość ruchomych i statycznych obszarów obrazu. Warto dodać, że dostępne w menu urządzenia rozbudowane możliwości regulacji pozwalają precyzyjnie dostroić projektor do pracy z konkretnym modelem odtwarzacza. Cicho pracujący BenQ W10000 wyświetla obraz krystalicznie czysty i nieprzeciętnie ostry, z nasyconymi, dobrze zbalansowanymi kolorami oraz wyjątkowo głęboką czernią. Bardzo dobrze prezentowane są również odcienie szarości. Jednak w porównaniu z oferowanym przez model Sharpa Z-21000 (KD 3/2006) obraz ten jest mniej plastyczny i bardziej płaski.

Informacje

Typ projektor DLP (16:9)

Cena 30 900 zł

Dystrybutor BenQhttp://www.benq.pl

Wymiary 49,2 x 19,5 x 39,3 cm

Waga 9 kg

Funkcje projekcja tylna, odwrócona, profile kolorów, wybór proporcji ekranu, korekta geometrii w pionie, tryb pracy ekonomicznej, regulacja zoomu, ostrości i położenia obiektywu w pionie, regulacja otwarcia przesłony, możliwość profesjonalnej kalibracji

Złącza S-Video, kompozytowe, HDMI, komponentowe, 12V trigger, RS232

Kontrast 10 000:1

Jasność 1100 ANSI lumenów

Trwałość lampy 3000 godzin

Rozdzielczość 1920 x 1080

Głośność 25 dB

Główni rywale

Sharp VX-Z21000 32 270 zł (3/2007)

Projektor DLP wyposażony w dobry obiektyw i bogaty zestaw gniazd. Wyświetla ostry, bardzo kontrastowy i plastyczny obraz, ale z tzw. efektem tęczy. Stosunkowo głośna praca układu chłodzenia.

Optoma HD81 26 500 zł (6/2007)

Projektor wyposażony w układ DLP o rozdzielczości Full HD. Bardzo dobra jakość obrazu, ale z tzw. efektem tęczy. Funkcjonalny zewnętrzny procesor wideo pełniący rolę koncentratora gniazd. Głośna praca układu chłodzenia.