BenQ X725 - następca 720-stki

Firma BenQ zaprezentowała nowy aparat cyfrowy o oznaczeniu X725. Urządzenie charakteryzuje się m.in. 2,5-calowym wyświetlaczem oraz obiektywem z 3-krotnym powiększeniem optycznym.

BenQ X725 to następca modelu X720. Dysponuje taką samą obudową z nierdzewnej stali (w czterech kolorach - czarnym, czerwonym, perłowym i srebrnym), której grubość w najcieńszym miejscu wynosi 12,5 mm. Wyposażony jest w 2,5-calowy wyświetlacz LCD, obiektyw Pentax SMC (Super Multi-Coating) z 3-krotnym zoomem oraz matrycę CCD o wymiarach 1/2,5 cala (nie podano jej rozdzielczości, poprzednik dysponuje matrycą o efektywnej rozdzielczości 7 milionów pikseli).

BenQ X725

BenQ X725

Nowość oferuje antywstrząsowy system S.S.F (Super Shake-Free), czułość do 1200 ISO w trybie foto i do 4000 ISO w trybie wideo oraz 29 programów tematycznych. Zarejestrowane materiały możemy przechowywać na 12-megabajtowej pamięci flash lub kartach SD/SDHC o maksymalnej pojemności 4 GB. Oczywiście producent nie zapomniał też o wsparciu standardu PictBridge dzięki któremu mamy możliwość przesyłania zdjęć bezpośrednio na kompatybilną drukarkę.

Niestety dokładna cena urządzenia, które powinno już trafić do sprzedaży, nie została podana.

Strona producenta