BenQ chwali się zgodnością z Vistą

Firma BenQ poinformowała o uzyskaniu zgody Microsoftu na opatrzenie logo "Works with Windows Vista" dwóch urządzeń ze swojej oferty. Są to monitory LCD - modele FP93GX+ i FP93GS.

"Jesteśmy szczęśliwi z posiadania w ofercie pierwszych monitorów dysponujących certyfikatem Microsoftu świadczącym o ich gotowości do pracy z systemem Windows Vista" - komentuje Conway Lee z firmy BenQ. "Oba monitory zostały tak zaprojektowane, aby w pełni wykorzystać wszystkie zalety nowego systemu" - dodaje przedstawiciel firmy.

BenQ chwali się zgodnością z Vistą

BenQ FP93GX

Jak twierdzi producent, model FP93GX+ dysponuje czasem reakcji matrycy na poziomie 2 ms. Umożliwia mu to technologia AMA (Advanced Motion Accelerator) opierająca się na specjalnym układzie, który kontrolując napięcie każdego piksela, pozwala na skrócenie przejść między odcieniami szarości. Dzięki takiemu rozwiązaniu można być spokojnym o płynne wyświetlanie nawet najbardziej dynamicznych obrazów. Model FP93GS z kolei oddaje użytkownikowi do dyspozycji technologię Senseye, poprawiającą jakość wyświetlanego obrazu. Niestety nie wiadomo, czy nowe monitory będą dysponowały obsługą technologii HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection).

Oba urządzenia przeszły odpowiednie testy, aby spełnić wysokie wymagania stawiane przez nowy system Microsoftu. Przedstawiciele producenta poinformowani też, że odpowiednie logo zostanie przyznane jeszcze w tym miesiącu modelowi FP241VW.