BenQ: dwa LCD dla graczy

Frma BenQ wprowadziła oficjalnie do swojej oferty dwa nowe, przeznaczone dla graczy monitory LCD - modele FP241VW i FP94VW. Pierwszy wyposażono w 24-calowy wyświetlacz, natomiast drugi oferuje ekran o 19-calowej przekątnej. Oba urządzenia potrafią wyświetlić obraz w rozdzielczości HD.

BenQ FP241VW

BenQ FP241VW

BenQ FP241VW wyposażony został w panoramiczny, 24-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1920x1200 pikseli, który potrafi wyświetlić obraz o jasności sięgającej 500 cd/m2 i współczynniku kontrastu na poziomie 1000:1. Kąty widzenia pionowego i poziomego są sobie równe i wynoszą po 178 stopni, natomiast czas odpowiedzi matrycy to - jak zapewnia producent - 12 milisekund według standardu MPRT (Motion Picture response Time), promowanego przez organizację Video Electronics Standards Association (6 ms - metoda pomiaru GTG). Urządzenie dysponuje również zestawem złącz, wśród których znalazło się jedno HDMI (High-Definition Multi-media Interface), jedno DVI-D i jedno D-Sub. Użytkownik będzie też mógł skorzystać z sześciu trybów wyświetlania (Standard, Dynamic, Movies, Photos, Action Game i Racing Game) oraz funkcji PIP (obraz w obrazie). Warto też wspomnieć o technologii Senseye, mającej za zadanie udoskonalenia wyświetlanego obrazu oraz technologii PerfectMotion umożliwiającej skrócenie przejść między odcieniami szarości.

BenQ FP94VW

BenQ FP94VW

Model FP94VW, podobnie jak poprzednik, wyposażony został w technologię Senseye oraz sześć trybów wyświetlania. Urządzenie dysponuje ekranem o przekątnej wynoszącej 19 cali oraz potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości 720p. Ponadto korzysta z interfejsu HDMI oraz oferuje dodatkowo złącza cyfrowe (DVI-D) i analogowe (D-Sub).

Pierwszy z opisywanych monitorów jest już w sprzedaży (w Japonii, USA, Chinach i Tajwanie), natomiast drugi trafi do sklepów na początku przyszłego miesiąca.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.


Zobacz również