BenQ: jasny projektor z dwiema lampami

Firma BenQ wprowadziła do swojej oferty nowy projektor o oznaczeniu SP920. Przeznaczone głównie do edukacyjnych zastosowań urządzenie korzysta z dwóch lamp zapewniających jasność na poziomie 6000 ANSI Lumenów.

BenQ SP920 zbudowany został w oparciu o technologię DLP, dzięki której jest w stanie wyświetlić obraz w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, który charakteryzuje się kontrastem na poziomie 2000:1. Urządzenie korzysta z dwóch 280-watowych lamp (za ich sterowanie odpowiada systemem UNISHAPE) i oddaje do dyspozycji użytkownika trzy tryby pracy dostosowujące jasność do wielkości pomieszczenia - "Dual Brightest" (6000 ANSI Lumenów, żywotność 2000 godzin), "Dual Reliable" (4800 ANSI Lumenów, żywotność 3000 godzin) i "Single Alternative" (3000 ANSI Lumenów, żywotność 4000 godzin). Warto tu zaznaczyć, że jeżeli podczas prowadzenia prezentacji w dużej sali konferencyjnej jedna z lamp się spali mamy możliwość kontynuowania pracy na drugiej (następuje jednakże wtedy obniżenie jasności).

BenQ: jasny projektor z dwiema lampami

BenQ SP920

O jakość wyświetlanego obrazu dba technologia technologię BrilliantColor. Należy też wspomnieć o funkcji 3D Management (pozwala na niezależną zmianę barwy, nasycenia i nasilenia dla sześciu kolorów (R/G/B/C/M/Y)), funkcji Wall Color Correction (korekcja ze względu na kolor tła, na którym jest wyświetlany obraz (pięć różnych domyślnie ustawionych kolorów)) oraz szeregu dostępnych wejść: 1 x HDMI (v1.3), Component Video (RCA x 3), S-Video (Mini Din 4 pin x 1), Composite Video (RCA x 1) i DVI-D z obsługą systemu zabezpieczeń HDCP. Producent nie zapomniał również o dołączeniu pilota zdalnego sterowania.

Urządzenie trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Niestety jego cena nie została podana.

Więcej informacji (również dokładną specyfikację projektora) można znaleźć na witrynie producenta.