BenQ: koniec z 15-calowymi LCD?

Firma BenQ zamierza się wycofać z produkcji 15-calowych monitorów LCD - donosi serwis Theinquirer. Głównym powodem takiego posunięcia jest to, że klienci coraz częściej wybierają urządzenia o przekątnej wynoszącej 17 cali.

Zdaniem serwisu, 15-calowe monitory LCD BenQ w niedługim czasie znikną z półek sklepowych. Powodem takiego posunięcia będzie fakt, iż cena 17-calowych paneli spadła do 150 - 160 euro, co powoduje brak zainteresowania ze strony klientów mniejszymi, 15-calowymi urządzeniami (tym bardziej że trzeba za nie zapłacić podobną sumę).

Warto też wspomnieć, że rynek monitorów powoli opanowują 19-calowe panele LCD (ich cena oscyluje w przedziale od 200 euro do ponad 300 euro za modele z wyższej półki). Trend ten dodatkowo wzmacniany jest przez to, że monitory CRT są już praktycznie na wymarciu, gdyż obecna jakość wyświetlanego obrazu w technologii opartej na ciekłych kryształach zadowala większość klientów (z wyjątkiem osób, które potrzebują monitorów do profesjonalnych zastosowań graficznych).

Niedawno informowaliśmy też o planach wycofania się niektórych producentów z produkcji paneli 17-calowych. Można o tym przeczytać tutaj.