BenQ: nowy projektor FullHD

Firma BenQ wprowadziła do swojej oferty nowy projektor o oznaczeniu W9000. Urządzenie, które potrafi wygenerować obraz w rozdzielczości 1080p, wykorzystuje technologię Advanced Continuous Electronic IRIS umożliwiającą uzyskanie kontrastu na poziomie 8500:1.

BenQ: nowy projektor FullHD

BenQ W9000

Nowy projektor (BenQ W9000) potrafi wygenerować obraz w rozdzielczości 1080p, czyli 1920 na 1080 punktów. Urządzenie korzysta z technologii o nazwie Advanced Continuous Electronic IRIS, dzięki której możliwe jest uzyskanie kontrastu na poziomie 8500:1. Ponadto pozwala ona na lepsze odwzorowanie kolorów oraz optymalizuje poziom jasności przy wyświetlaniu ciemnych i bardzo jasnych scen. Użytkownik otrzymuje także do dyspozycji technologię Senseye (dba ona o jakość wyświetlanego obrazu) oraz rozwiązanie o nazwie Whisper Quiet, które redukuje generowany hałas do poziomu 23 dB. Jak można wyczytać na stronie producenta - "Redukcja hałasu jest efektem zastosowania opatentowanego przez BenQ specjalnego modelu przepływu powietrza, obniżającego temperaturę systemu projektora i tworzącego skuteczną zaporę dla dźwięku".

Nowość dysponuje ponadto dwoma trybami ISFccc (Imaging Science Foundation Certified Calibration Configuration) o nazwie ISF Day i ISF Night, które zostały skalibrowane do warunków dziennych i nocnych (zapewnia najlepszą jakość wyświetlanego obrazu w różnych warunkach oświetleniowych, wymagają specjalnej aktywacji) oraz jest zgodne z systemem soczewek Panamorph umożliwiającym przekonwertowanie wyświetlanego obrazu do trybu dla którego stosunek boków wynosi 2,35:1 (znacząco zwiększając przy tym jasność oraz rozdzielczość). Oczywiście producent nie zapomniał też o złączu HDMI (High Definition Multimedia Interface).

Więcej informacji.