BenQ planuje samochodowe komputery

Koncern BenQ zapowiedział wprowadzenie do oferty komputerów PC przeznaczonych do montażu w samochodach. Pierwsze takie produkty tajwańskiej firmy mają zostać zaprezentowane na styczniowych targach CES w Las Vegas.

Przedstawiciele BenQ spodziewają się dużego popytu na samochodowe komputery - ich zdaniem dobrym prognostykiem jest rosnąca popularność rozbudowanych systemów nawigacyjnych, wyposażanych dziś często w duże wyświetlacze LCD oraz miniaturowe klawiatury. BenQ zamierza rozszerzyć funkcjonalność takich urządzeń - produkty tajwańskiej firmy mają nie tylko wskazywać drogę, ale także np. odtwarzać pliki multimedialne.

Koncern przyznał, że jego inżynierowie pracują już nad kilkoma różnymi typami komputerów, które montować będzie w samochodach - przedstawiciele firmy zastrzegli jednak, że prace te są we wczesnej fazie i za wcześnie jeszcze na oficjalne zapowiedzi produktów.

Pierwszą okazją do obejrzenia samochodowych produktów BenQ będą najprawdopodobniej styczniowe targi Consumer Electronics Show, podczas których podobne urządzenia prezentować będzie kilka innych firm (organizatorzy CES planują przygotowanie specjalnego sekcji wystawy o nazwie "Digital Car").


Zobacz również