BenQ prezentuje komórkę z modułem WLAN

Rozpoczynające się dziś w Las Vegas targi Consumer Electronics Show obfitują w szereg technologicznych nowinek. Jedną z nich jest telefon typu 'smartphone' z aparatem cyfrowym i wbudowanym modułem łączności bezprzewodowej w standardzie 802.11b.

BenQ P50 - telefon typu smartphone z modułem WLAN

BenQ P50 - telefon typu smartphone z modułem WLAN

Telefon komórkowy firmy BenQ o symbolu P50 pracuje w oparciu o system operacyjny PocketPC koncernu Microsoft. Posiada aparat cyfrowy z matrycą CMOS o rozdzielczości 1,3 megapiksela, umożliwiającą powiększanie fotografowanego obiektu oraz jego doświetlenie przy pomocy miniaturowej lampy błyskowej. Użytkownik może rejestrować i odtwarzać pliki MP4 (MPEG-4 Structured Audio) i wykorzystywać pliki MP3, jako dzwonki.

Wbudowany w telefon moduł WLAN (standard 802.11b) pozwoli zdaniem przedstawicieli producenta na łatwiejszy dostęp do szeregu usług i aplikacji, a także lepszą synchronizację, zarówno w prywatnych sieciach wirtualnych, jak i publicznych miejscach. Do dyspozycji użytkownika oddano dotykowy ekran TFT LCD, 64 MB wbudowanej pamięci SDRAM. Telefon waży 170 gramów i ma wymiary 11,93 x 6,09 x 2,03 cm.

Urządzenie obsługuje aplikacje napisane w Javie i zostało wyposażone w odpowiedni pakiet oprogramowania biurowego (Microsoft Word, Outlook oraz Excel). Synchronizacji danych możemy dokonywać również poprzez łączność Bluetooth, port USB, a także łącze podczerwieni.

BenQ P50 powinien być dostępny na całym świecie od przyszłego miesiąca i kosztować ma około 800 USD.


Zobacz również