BenQ prezentuje nowe Joybooki

W ofercie firmy BenQ pojawiły się nowe modele komputerów przenośnych z rodziny Joybook - R42 i A52E. Producent zapewnia, że pierwsze z wymienionych urządzeń będzie oferowało wysoką wydajność za przystępną cenę, a drugie trafi w gust zarówno użytkowników domowych jak i "korporacyjnych".

BenQ prezentuje nowe Joybooki

Joybook R42

Wedle dosyć skąpych informacji podanych przez producenta Joybook R42 wyposażony został w wyświetlacz LCD UltraVivid korzystający z technologii DBEF (Display Brilliance Enhancement Film) mającej za zadanie zwiększenie jego jasności. Za obliczenia odpowiedzialny jest procesor z rodziny Intel Core 2 Duo, natomiast za przetwarzanie grafiki - zintegrowany układ VIA Chrome9 HC. Użytkownik ma również możliwość skorzystania z technologii Bluetooth V2.0+EDR (w wybranych modelach).

Producent podkreśla też wysoką stabilność pracy komputera nad którą czuwa zaawansowany system aktywnego chłodzenia. Nowość poddawana jest też szeregu testom wytrzymałościowym i oferuje system Windows Vista oraz 60-dniową wersję pakietu Microsoft Office Professional 2007.

Niestety cena nowego notebooka oraz dokładna data wprowadzenia do sprzedaży nie zostały podane.

BenQ prezentuje nowe Joybooki

BenQ Joybook A52E

O drugiej nowości BenQ wiadomo nieco więcej. Joybook A52E pracuje w oparciu o procesor Intel Celeron M 440 oraz i układ graficzny ATI Radeon Xpress 200M. Na wyposażeniu komputera znalazła się także nagrywarka płyt DVD DL. Komputer w podstawowej konfiguracji dysponuje 512 MB pamięci operacyjnej (maksymalna jej ilość to 2 GB). Dane można przechowywać na dysku twardym o maksymalnej pojemności 120 GB.

W notebooku zastosowano 15,4-calowy, panoramiczny wyświetlacz LCD który charakteryzuje się czasem reakcji 16 ms i jasnością 200 cd/m2. Podobnie jak w wyżej opisanym modelu obsługuje on technologię UltraVivid, a maksymalna rozdzielczość wyświetlanego obrazu wynosi w jego przypadku 1280 x 800 pikseli.

Wśród portów, w jakie został wyposażony nowy Joybook, znaleźć można m.in. gniazdo mikrofonu oraz gniazdo D-Sub. Komunikację z innymi urządzeniami ułatwiają 3 porty USB, a łączność z Internetem - modem oraz wbudowana karta Wi-fi (802.11b/g).

BenQ prezentuje nowe Joybooki

BenQ Joybook A52E

Wymiary notebooka wynoszą 362 x 260 x 30,5/35,5 mm, a waga - 2,9 kg (z akumulatorem). Komputer ten będzie dostarczany z polską wersją systemu operacyjnego Windows Vista Basic. Jego cena została ustalona na 2369 zł brutto.

Więcej informacji: BenQ