BenQ rezygnuje z nagrywarek DVD

Koncern BenQ podjął decyzję o wycofaniu się z rynku nagrywarek DVD - informuje serwis DigiTimes.com. Firma zaczęła już likwidować sekcje z nagrywarkami na swoich stronach WWW oraz poinformowała dystrybutorów sprzętu o wycofywaniu z oferty napędów nagrywających płyty DVD.

Przedstawiciele BenQ tłumaczą, iż bezpośrednim powodem takiej decyzji było przeszacowanie przychodów firmy z tego sektora - koncern nie uwzględnił w swoich prognozach m.in. szybkiego spadku cen nagrywarek. To sprawiło, iż nie był on w stanie konkurować cenowo z innymi producentami.

Dlatego też teraz zdecydowano o zlikwidowaniu działu produkującego nagrywarki DVD. Rzecznik BenQ zapowiedział, że firma być może zajmie się w przyszłości produkcją nagrywarek i czytników Blu-ray lub HD DVD - jednak na decyzję w tej sprawie trzeba jeszcze trochę poczekać (będzie ona uzależniona od sytuacji na rynku).

Warto przypomnieć, że swego czasu koncern BenQ bardzo ambitnie poczynał sobie na rynku napędów optycznych - w 2003 r. firma ta utworzyła wraz z Philipsem spółkę PBDS (Philips BenQ Digital Storage).

Więcej informacji: Digitimes.com.