BenQ również szykuje netbooki

Firma BenQ zamierza wkrótce wprowadzić na rynek dwa nowe miniaturowe notebooki - tak przynajmniej wynika z doniesień serwisu DigiTimes.com. Będą one należały do rodziny Joybook Lite.

Rynek ultraprzenośnych notebooków może się pochwalić coraz większą ofertą. Jak wnika z doniesień serwisu DigiTimes.com, wkrótce pojawią się również na nim dwie nowe konstrukcje sygnowane logo firmy BenQ. Urządzenia mają oferować ekrany o przekątnej wynoszącej 8,9 i 10 cali (czytaj też: "Toshiba wypuszcza 8,9-calowego satelitę"). Ze skąpych informacji dowiadujemy się też, że ich "sercem" będzie procesor z rodziny Intel Atom (jednordzeniowy układ pracujący z częstotliwością 1,6 GHz), natomiast preinstalowany system to Microsoft Windows XP. Mają one ponadto oferować moduły 3.5G.

Niestety dokładne ceny urządzeń nie zostały podane (oczekuje się, że nie powinny one przekroczyć 500 USD). Wiadomo natomiast, że 8,9-calowy model trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu (produkcja - 3000 sztuk miesięcznie), zaś jego większy brat - miesiąc później (5000 sztuk miesięcznie).

Źródło: DigiTimes.com