BenQ zapowiada napędy Blu-Ray

W pierwszej połowie przyszłego roku koncern BenQ zamierza wprowadzić do swojej oferty czytniki i nagrywarki Blu-Ray - zapowiedział oficjalnie przedstawiciel firmy, Alpha Tsai.

O planach BenQ informuje serwis http://Digitimes.com . Wiadomo, że w pierwszej kolejności do sprzedaży trafią komputerowe czytniki płyt Blu-Ray, później zaś również komputerowe nagrywarki i stacjonarne odtwarzacze.

Wprowadzenie do oferty urządzeń obsługujących standard Blu-Ray zapowiedziała już wcześniej firma Sony (która opracowała format Blu-Ray). Wiadomo też, że w tym samym okresie na rynku pojawią się urządzenia obsługujące konkurencyjny dla BR standard HD DVD (stworzony przez Toshibe i NEC-a) - ich produkcję zapowiedziała już firma Sanyo.

Warto również dodać, że w tym samym czasie na rynku powinny pojawić się pierwsze filmy na płytach Blu-Ray i HD DVD - większość koncernów filmowych zapowiada, że rozpocznie wydawanie filmów z chwilą wprowadzenia do sprzedaży pierwszych czytników płyt obsługujących nowe formaty.


Zobacz również