Beniaminek Romana Giertycha

Katolickie Centrum Kultury oraz Minister Edukacji Narodowej podpisali umowę, która zapewnia bezpłatne i nieograniczone czasowo udostępnianie programu Beniamin. Aplikacja służy do ograniczania dostępu do nieodpowiednich treści w Internecie. Dzięki niej w szkołach ma być mniej pornografii, przemocy i innych kontrowersyjnych treści.

Beniaminek Romana Giertycha
Zgodnie z komunikatem dostępnym na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej (czytaj tutaj) Beniamin jest bezpłatny dla szkół i innych jednostek organizacyjnych systemu oświaty oraz do niekomercyjnego użytku domowego. W pozostałych przypadkach należy zamówić licencję.

Przypomnijmy - Beniamin jest programem zapewniającym bezpieczny dostęp do zasobów sieci Internet. Blokuje dostęp do stron, zgodnie z ustawieniami ustalonymi przez osobę nadzorującą komputer ogranicza dostęp do wybranych funkcjonalności (np. komunikatory, listy dyskusyjne, pobieranie plików z Sieci do komputera).

Narzędzie śledzi strony internetowe, które odwiedza użytkownik oraz jego działania w sieci, pod kątem dostępu do niepożądanych treści, na przykład stron o tematyce erotycznej. Program powstał pierwotnie z myślą o najmłodszych użytkownikach Internetu, jednak dzięki rozbudowanej konfiguracji może być również użyty w firmach i instytucjach, do aktywnego kontrolowania dostępu do sieci.

Pobierz plik