Benq C 50 - Pięciomegowy średniak

Ten model zdobył trzecią lokatę wśród aparatów droższych.

Ten model zdobył trzecią lokatę wśród aparatów droższych.

Benq C 50 - Pięciomegowy średniak

Produkt ten jest wart swojej ceny - matryca dużej rozdzielczości i dobra ostrość zdjęć mogą skusić niejednego fotoamatora.

Cyfrówka Benq charakteryzuje się zadziwiającym podobieństwem do sklasyfikowanego nieco niżej modelu Media-Tech Iris MT416. Niemal bliźniacze podobieństwo uwidacznia się zarówno w konstrukcji, jak i wewnętrznym sofcie. Wiele firm oferuje aparaty cyfrowe, nie tak wiele je natomiast produkuje. Tu mamy do czynienia z aparatami, które sprawiają wrażenie, że mimo innej nazwy, pochodzą z jednej fabryki.

Zarówno Benq, jak i jego bliźniak to metalowe kompakty wyposażone w 5-milionową matrycę CCD. To bardzo wysoka rozdzielczość, jak na aparaty oferowane w tym przedziale cenowym. Zastosowano obiektywy zmiennoogniskowe o trzykrotnym współczynniku przybliżania. Jakość zastosowanej optyki oceniamy dobrze w testach ostrości.

Benq C 50 - Pięciomegowy średniak

W tylnej części aparatu dysponujemy ''strzałkami'' służącymi do nawigacji po menu, umieszczonymi pod kciukiem fotografującego przyciskami zoomu.

Producent aparatu przewidział dość dużą możliwość wpływania na parametry ekspozycji. Za pomocą umieszczonego na górze koła nastaw można wybrać pracę w preselekcjach, trybie ręcznym i trybach profilowanych. Wśród tych ostatnich do wyboru są programy: zdjęć portretowych, sportowych i nocnych. Z boku obudowy znajduje się trochę niewygodne w obsłudze kółko zmiany wartości (np. czasu, przesłony lub jednostek EV).

Benq C50 całkiem przyzwoicie wypadł w jednym z testów dynamiki obrazu - odczytywania szczegółów w cieniach. Wręcz miernie natomiast oceniliśmy możliwości rozpoznawania "świateł".

Dane techniczne

Cena: 1990 zł

Rozdzielczość: 2048 x 1536 (3 mln pikseli)

Ogniskowa: 7,2-21,6 mm (odp. 35-105)

Jasność obiektywu: 1:2,8-4,7

Wielkość: 98 x 63 x 35 mm

Waga: 180 g

Karta pamięci: SD/32 MB

Karta pamięci: 100/200/400 ISO