Benq DC S30 - Aparat, radio i MP3

Jeden z niewielu aparatów cyfrowych na rynku wyposażony w odtwarzacz MP3 i chyba jedyny z radiem.

Jeden z niewielu aparatów cyfrowych na rynku wyposażony w odtwarzacz MP3 i chyba jedyny z radiem.

Benq DC S30 - Aparat, radio i MP3
Benq DC S30 - Aparat, radio i MP3

Radio i odtwarzacz MP3. Nader rzadka funkcja aparatów cyfrowych. Zaskakująca, ale przyjemna.

Pierwszym zaskoczeniem po rozpakowaniu pudełka były słuchawki. Producenci dołączają z reguły ładowarki, CD-ROM-y, paski, futerały... Słuchawki można znaleźć nader rzadko. Drugim zaskoczeniem, po podłączeniu słuchawek i przestawieniu aparatu w tryb "muzyczny", był fakt, że na tym urządzeniu można nie tylko słuchać muzyki MP3, ale także radia. Aparat potrafi zapamiętać 10 stacji i całkiem przyzwoicie odbiera program. Śmiało możemy zaryzykować stwierdzenie, że to najlepszy odbiornik radiowy wśród wszystkich aparatów cyfrowych, jakie testowaliśmy.

Producent wyposażył urządzenie w wyświetlacz na zawiasie, który można obrócić o 180 stopni wokół osi pionowej.

Jeśli chodzi o stronę fotograficzną, to aparat nie stanowi istotnej rewelacji. Stosunkowo dobrze oddaje barwy, ale ma poważne problemy z ostrością obrazu i odwzorowaniem szczegółów w jasnych partiach zdjęcia.

Pomysł z wykorzystaniem procesora aparatu do odtwarzania muzyki MP3 jest bardzo interesujący. W końcu te urządzenia z założenia obsługują duże pamięci i przy okazji mają bardzo wydajny mikroprocesor. Aż dziwne, że dotychczas nikt nie wpadł na pomysł opracowania gier na aparaty cyfrowe. Zabawa byłaby przednia...

Benq DC S30 - Aparat, radio i MP3

Wyświetlacz na zawiasie jest stosunkowo mało przydatnym gadżetem przez to, że można go wychylić jedynie na bok, bez możliwości obrócenia wokół osi. Tak naprawdę przydaje się jedynie do wykonywania autoportretów, ale to akurat można rozwiązać bardziej elegancko, czego przykładem jest Sony Cyber-Shot U30. Resztki funkcjonalności zachowuje przy pionowych kadrach znad głowy i przy podłodze.

Dane techniczne

Cena: 1199 zł

Rozdzielczość: 2048 x 1536 (3 mln pikseli)

Ogniskowa: 5,8-17,4 mm (odp. 35-104)

Jasność obiektywu: 1:2,8-4,8

Wielkość: 98 x 63 x 40 mm

Waga: 180 g

Karta pamięci: SD/wewnętrzna/16 MB

Karta pamięci: 100/200/400 ISO