Benq FP991 - 19-calowy monitor LCD

Panel Benqa jest jednym z niewielu dostępnych na rynku dużych paneli w tej klasie cenowej. Właściciele kart graficznych ze złączem cyfrowym będą zadowoleni.

Panel Benqa jest jednym z niewielu dostępnych na rynku dużych paneli w tej klasie cenowej. Właściciele kart graficznych ze złączem cyfrowym będą zadowoleni.

Benq FP991 - 19-calowy monitor LCD

Benq FP991

FP991 to jeden z największych i najbardziej zaawansowanych modeli monitorów LCD w ofercie Benqa. Jest jednocześnie jednym z niewielu 19-calowych paneli, które można kupić za cenę poniżej 3 tys. zł netto.

Konstrukcja panelu jest solidna. Duża stopka powoduje, że monitor stoi stabilnie. Sprytnie umieszczony w stopce otwór na rękę ułatwia przenoszenie monitora, a gdy już go postawimy, nie ma kłopotu z uporządkowaniem kabli. Niestety, monitora nie można obracać w płaszczyźnie poziomej, a w płaszczyźnie pionowej możliwość ta jest tylko w zakresie 20 stopni.Monitor można obrócić do trybu portretowego. W zestawie z nim znajduje się program Portrait Pivot Pro, służący do programowej zmiany proporcji rozdzielczości. Na płycie umieszczono także sterowniki oraz profil ICM.

Benq FP991 - 19-calowy monitor LCD

Monitor ma interesującą konstrukcję. Można go obrócić do pozycji portretowej.

Obudowa ma elegancki srebrny kolor. Szerokość ramki to tylko 18 mm, co ułatwia ustawienie obok siebie kilku monitorów i pracę w aplikacjach wielomonitorowych.Jakości obrazu niewiele można zarzucić (jest ostry i kontrastowy), ale przy spełnieniu pewnych warunków. Monitor ma dwa złącza - cyfrowe i analogowe - i jeśli jest to możliwe, zdecydowanie polecamy wybór tego pierwszego. Benq FP991 jest czuły na wszystkie zakłócenia występujące przy złączu analogowym i idealnie je odwzorowuje. Ze złączem cyfrowym wszystkie zakłócenia znikają.

Niektórym osobom może przeszkadzać też, że obraz jest dość zimny i trochę za bardzo niebieski. Co prawda, można ustawić parametry każdego koloru z palety RGB, ale niewiele to pomogło i doprowadzenie do idealnej bieli się nie udało.

Bardzo szybki jest czas reakcji panelu. Bez problemu nadaje się on do gier czy oglądania filmów DVD. Menu OSD jest czytelne i proste, chociaż bez zaawansowanych funkcji. Dostępny na obudowie monitora klawisz iKey umożliwia automatyczną kalibrację monitora.Benq FP991 to świetny monitor dla tych, którzy potrzebują dużych powierzchni i rozdzielczości (także w pionie) za przystępną cenę. Ale raczej nie nadaje się do precyzyjnej pracy z kolorową grafiką.

produkt: FP991

producent: Benq,http://www.benq.pl

cena brutto: 3500 zł

konkurenci: CTX, iiyama, NEC, Philips, Sony

kontakt: Benq,http://www.benq.pl

Za:

Ładny design, solidna konstrukcja, obracany do trybu portretowego, niska cena.

Przeciw:

Obraz wrażliwy na zakłócenia w trybie analogowym, małe możliwości obracania monitora.