Benq zapowiada nagrywarkę Blu-Ray

Przedstawiciele firmy Benq zapowiedzieli dziś, że w najbliższych miesiącach w jej ofercie pojawi się komputerowa nagrywarka płyt Blu-ray. Wiadomo już, że urządzenie będzie zapisywało także nośniki DVD i CD.

Ky Lee, prezes firmy, powiedział, że prototyp urządzenia jest już gotowy i gdy tylko zakończą się jego testy, możliwe będzie rozpoczęcie produkcji seryjnej. Co ciekawe, przedstawiciel Benq poinformował też, iż koncern nie wyklucza wprowadzenia do oferty nagrywarki obsługującej konkurencyjny dla Blu-ray format zapisu danych - HD DVD. Nie wiadomo jednak na razie, kiedy to nastąpi.

Lee zapowiedział, że nagrywarka Blu-ray Benq będzie charakteryzować się przestępną ceną - to ważna deklaracja, ponieważ w tej chwili za nagrywarki BD (Blu-ray Disc) zapłacić trzeba nawet 850 USD (tyle kosztuje produkt firmy Panasonic). Zdaniem Lee, ceny komponentów niezbędnych do produkcji nagrywarek następnej generacji będą w najbliższych miesiącach wyraźnie taniały - ma to pozwolić Benq na obniżenie ceny nagrywarki.

Więcej informacji: Benq.