Berry Linux, czyli LiveCD górą

Ukazała się wersja 0.80 dystrybucji Berry Linux. Jest to system wzorowany na Red Hat Linux i Knoppix w postaci LiveCD. Nowe wydanie to przede wszystkim zaktualizowane oprogramowanie.

Berry Linux, czyli LiveCD górą

Berry Linux i Beryl

Berry Linux to system z "rodziny" LiveCD, czyli systemów startujących bezpośrednio z płyty. Oczywiście, po uruchomieniu go, możliwa jest instalacja na dysk twardy. Ta dystrybucja cechuje się małymi rozmiarami (148 MB) oraz wsparciem dla wielu urządzeń USB, SCSI oraz większości kart graficznych, muzycznych i sieciowych. Mała objętość systemu jest skutkiem użytego środowiska graficznego Fluxbox. Produkcja wspiera system ALSA, ACAPI i selinux oraz aplikacje współpracujące ze wszystkimi jądrami z serii 2.6.x.

Berry Linux może być wykorzystany jako system awaryjny bądź edukacyjny. W przeciwieństwie do większości tego typu dystrybucji, zestawienie aplikacji nie wskazuje na żadne specjalne przeznaczenie. Odnaleźć można w nim między innymi XMMS, Xine i OpenOffice. Ciekawe jest, iż znajdują się tam również narzędzia dotyczące języka japońskiego (Whiz 0.54).

Pobierz plik

Wersja 0.80 to nowe wersje oprogramowania. Dodane zostały: AIGLX/X.Org 7.1, Beryl 0.2.0, OpenOffice 2.2 (język angielski i japoński), Xine 0.99.4 (xine-lib 1.1.5), Firefox 1.5.0.11 (angielski, japoński), Sylpheed 2.3.1 (angielki, japoński), Whiz 0.54, Kimera 1.40 i Wine 0.9.32. Więcej informacji uzyskać można na stronie producenta.