BestToolbar - przeglądarka z dopalaczem

BestToolbar to darmowy pasek narzędzi do przeglądarki WWW (Internet Explorera lub Firefoksa), ułatwiający korzystanie z Internetu. Dzięki niemu masz wszystko w jednym miejscu: kursy walut, pogodę, repertuar kin, dostęp do wszystkich używanych kont pocztowych, radio internetowe, kalkulator itd.

Informacje: www.besttoolbar.eu Cena: bezpłatny Ocena: 8,2

Opcje konfiguracyjne pozwalają zaktualizować program oraz określić, które ikony mają być widoczne, a które schowane. Domyślnie ładowany jest cały dostępny "arsenał", ale można go dowolnie dostosować do własnych potrzeb.

Użytkownik znajdzie tu przede wszystkim wyszukiwarkę z możliwością szybkiego wyboru serwisu wyszukującego - Google, Wikipedia, YouTube, Allegro, Ceneo, Mapa-satelitarna.pl i Megasłownik.pl (z dodatkowym podziałem na języki: angielski, niemiecki, francuski i hiszpański).

Dalej są skróty do sześciu najpopularniejszych serwisów pocztowych: Gmail, Onet.pl, Wirtualna Polska, Gazeta.pl, INTERIA.PL, o2.pl.

BestToolbar - przeglądarka z dopalaczem

BestToolbar w Firefoksie

Kolejne ikony BestToolbara dają dostęp do prognozy pogody, prostego kalkulatora i serwisu walutowego, który umożliwia śledzenie kursów walut i sprawdzanie aktualnych notowań akcji na giełdzie papierów wartościowych. Dostępny jest także kalkulator walutowy. Do tych serwisów informacyjnych zaglądamy za pośrednictwem okien, które są wyświetlane wprost z paska narzędzi, niezależnie od przeglądarki. W podobny sposób możemy przeglądać rozkład jazdy pociągów lub autobusów, sprawdzić połączenia lotnicze czy też wytyczyć trasę podróży z jednej miejscowości do innej.

Warto wspomnieć o bardzo praktycznym narzędziu, jakim jest wyszukiwarka ściąg i artykułów - to prawdziwa gratka dla uczniów i studentów.

Kliknięcie ikony Dodatki powoduje rozwinięcie listy odnośników do różnych serwisów z pożytecznymi na co dzień usługami lub informacjami: bramka SMS, doładowanie telefonu komórkowego, wyniki Lotto, program telewizyjny, repertuary kin, wyszukiwarka ofert pracy, rezerwacja hoteli, gadżety na komórkę, wyszukiwarka ofert wczasów.

Twórcy BestToolbara zadbali także o rozrywkę. Ikona Gry kryje odnośniki do blisko pięćdziesięciu flashowych gier w różnych kategoriach (logiczne, sportowe, strzelanki, zręcznościowe, wyścigowe, akcja, inne), zaś wbudowane radio internetowe pozwala na łatwe dostosowanie odtwarzanego repertuaru do indywidualnych upodobań, oferując kilkadziesiąt predefiniowanych gatunków muzycznych.

Całość zamyka moduł ulubionych zakładek, analogiczny jak w przeglądarce internetowej, ale od niej niezależny. Czy posiadanie dwóch oddzielnych zbiorów linków do najczęściej odwiedzanych witryn ma sens? Tak, ponieważ zakładki z BestToolbara można przechowywać na koncie w Internecie (po uprzedniej bezpłatnej rejestracji) i tym samym mieć do nich dostęp z dowolnego komputera i dowolnego miejsca na świecie.

Plusy:

  • dużo gotowych odnośników do popularnych usług i serwisów informacji
  • możliwość dowolnej konfiguracji

Minusy:

  • nie obsługuje innych przeglądarek oprócz Internet Explorera i Firefoksa

Podsumowanie: BestToolbar to wygoda i oszczędność czasu - eliminuje konieczność własnoręcznego tworzenia skrótów w przeglądarce i/lub szukania "na piechotę" różnych informacji.