Bestcom Home

Nowa jednostka z ekonomicznym procesorem AMD Sempron w przystępnej cenie.

Nowa jednostka z ekonomicznym procesorem AMD Sempron w przystępnej cenie.

Komputery w cenie do 2500 zł to maszyny o dobrym współczynniku wydajności i wyposażenia do ceny. Podobnie jest z opisywanym zestawem firmy Bestcom, jednej z pierwszych, która przysłała do nas komputer z najnowszym procesorem AMD Sempron (2400+). Jednostka ta to następca ekonomicznych procesorów z rodziny Duron i główny konkurent Celerona w grupie tanich procesorów. W opisywanej konfiguracji procesor kompatybilny jest z podstawką Socket A i pracuje z magistralą 333 MHz (rzeczywiste taktowanie wynosi 10x166 MHz). W połączeniu z kartą graficzną opartą na układzie ATI Radeon 9600 PRO i 512 MB pamięci operacyjnej plasuje się w środku stawki komputerów kosztujących do 2500 zł, zajmując szóstą lokatę.

Bogate wyposażenie

Bestcom Home
Mocną stroną opisywanej konfiguracji jest dobre wyposażenie. Do dyspozycji mamy 80-gigabajtowy twardy dysk (7200 obr./min, ATA-133), 512 MB pamięci zgodnej ze standardem PC3200 oraz - co najciekawsze - dobrej jakości nagrywarkę Lite-On LDW-811S.

Niestety, wydajność komputera nie jest tak dobra, jak jego wyposażenie, i osoby, które chciałyby grać w najnowsze gry typu "Doom 3" czy "Pain-killer", muszą pamiętać o odpowiednim balansowaniu pomiędzy jakością wyświetlanego obrazu (niezbyt wydajna karta graficzna), liczbą szczegółów i rozdzielczością. Komputer idealnie za to spisuje się w roli multimedialnej maszyny do pracy z aplikacjami biurowymi czy internetowymi.

Do atutów opisywanej konfiguracji zaliczyć należy również dobrej jakości obudowę z wyciętym okienkiem (brakuje podświetlenia wnętrza komputera).

Informacje Bestcom, tel. (61) 6649999,http://www.bestcom.com.pl

Cena 2379 zł