Bestsellery na palmtopy

W Stanach Zjednoczonych coraz większą popularnością cieszą się elektroniczne wersje książek, przygotowane na potrzeby użytkowników komputerów podręcznych.

Na maleńkich ekranach podręcznych komputerów można z powodzeniem czytać książki, co z zapałem czyni wiele osób. Użytkownicy małych ręcznych komputerów firmy Palm mogą pobrać z internetowej witryny firmy Peanutpress.com pełne wersje publikacji. Według rzecznika firmy Peanutpress.com, rekordy popularności biją dwa tytuły: "Permission Marketing" Setha Godina oraz "Selling the Invisible" Harveya Beckwitha. Jak powiedział wiceprezes firmy Mike Segroves: "Zostaliśmy nawet zmuszeni do ograniczania liczby kopiowania przez 1 osobę do 5 razy dziennie, aby umożliwić dostęp do serwera wszystkim zainteresowanym".

W przyszłym miesiącu użytkownikom zostanie udostępniona udoskonalona wersja programu-czytnika - Peanut Reader 3.0. Pozwoli on na oglądanie ilustracji w ściąganych książkach i używanie hiperlinków (np. do indeksów czy spisu treści). Przedstawiciele Peanutpress.com poinformowali również, że prowadzą rozmowy z kilkoma wielkimi wydawnictwami nad poszerzeniem swojej elektronicznej oferty wydawniczej (w tym także o czasopisma periodyczne).

Więcej informacji:

www.idg.net

www.peanutpress.com