Beta Androida 12 zdradza plany Google dotyczące Pixela 6

Smartfony Pixel otrzymały wersję beta systemu Android 12. Dociekliwym udało się już znaleźć informacje na temat planów Google, które dotyczą nowych urządzeń.

Rendery telefonu Pixel 6

Wraz z uruchomieniem pierwszej wersji beta Androida 12, David Russel z serwisu 9to5google znalazł w niej informacje na temat nowych urządzeń z rodziny Pixel. Znalezione numery modeli mają się odnosić m.in. do telefonów Pixel 6. Wiemy, że w połowie roku na rynku ma zadebiutować Pixel 5a 5G. Jakie urządzenia od Google pojawią się jeszcze w 2021 roku?

  • Barbet (Pixel 5a 5G) – G4S1M
  • Oriole (Pixel 6) – GR1YH
  • Raven (Pixel 6) – GF5KQ
  • Passport (składany Pixel) – GPQ72

Są to nazwy kodowe telefonów, które pojawiły się w becie Androida 12.

Znaleziono również model o kryptonimie "Needlefish". Uważa się, że jest to niewydany Pixel 4 z modemem 5G.

Na temat urządzeń Pixel 6 otrzymaliśmy już nieco informacji. Mówi się nawet, że mogą być one konkurentami dla iPhona 13. Podobno ma być wyposażony w 7,6 calowy wyświetlacz OLED wyprodukowany przez Samsunga. Telefon miałby napędzać chip Whitechapel, konkurujący z procesorami od Apple. Premiera urządzeń ma się odbyć pod koniec 2021 roku.

Nieco bardziej enigmatyczny wydaje się być składany telefon od Google. Na jego temat gigant z Mountain View nadal milczy i nie ma pewności, że pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.

źródło: Phonearena.com