Beta Chrome na Maca już jest (prawie)

Dostępna jest już oficjalna testowa wersja beta przeglądarki Chrome dla komputerów Mac. Zbudowano ją na bazie najnowszej wersji programu, oznaczonej cyfrą 4, która jest już dostępna dla użytkowników Windows.

Przeznaczona na platformę Mac OS X, przeglądarka Google Chrome nie spełnia całkowicie wymogów stawianych wersjom beta. Niestabilne jest działanie funkcji obsługującej wtyczki, brakuje też możliwości drukowania. Użytkowników chcących pobrać i przetestować nową wersję Google odsyła na stronę Early Access Release Channels.

Na oficjalnej stronie Google Chrome dla komputerów Mac, Google informuje jedynie o prowadzeniu intensywnych prac nad przeglądarką przez zespół inżynierów. Można tu zostawić adres e-mail, na który zostanie wysłana informacja, gdy produkt będzie gotowy.

Eric Schmidt z Google’a na konferencji prasowej na początku października poinformował, że przygotowywanie wersji Chrome’a na komputery Mac jest obecnie jednym z priorytetów zespołu odpowiedzialnego za opracowywanie przeglądarki. Zaznaczył wówczas, że główną cechą przeglądarki powinna być szybkość działania i zapowiedział wypuszczenie Chrome’a na platformę Mac OS X w ciągu kilku miesięcy.

Wczesne wersje przeglądarki internetowej Google'a dla systemów operacyjnych Mac OS X i Linux udostępniono w czerwcu 2009 r. Były one jednak na tyle niekompletne, że nie zalecano ich używania. Premiera windowsowej edycji przeglądarki Google odbyła się 2 września 2008 r.