Beta iOS 14 potwierdza obecność iPhone'a 12 z 5,4 calowym ekranem

Najnowsza wersja beta systemu iOS 14 potwierdza, że Apple zaprezentuje małego iPhone'a. W systemie pojawiły się nowe elementy graficzne dotyczące iPhone'a 12.

Nowo odkryte elementy graficzne zaimplementowane w systemu operacyjnym iOS 14 beta wskazują, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek iPhone'a z nowym formatem ekranu. Mowa oczywiście o najmniejszym modelu z panelem o przekątnej 5,4 cala.

iPhone SE pierwszej generacji

iPhone SE pierwszej generacji

W udostępnionej wczoraj wieczorem (22.07) trzeciej becie najnowszej wersji systemu operacyjnego pojawiły się elementy potwierdzające obecność iPhone'a 12 z ekranem o przekątnej 5,4 cala.

Analiza jeden z funkcji dostępności - Lupy, która dynamicznie powiększa wybrane elementy wyświetlacza dla osób mających problemy ze wzrokiem stała się właśnie kompatybilna z urządzeniem wyposażonym w ekran o przekątnej 5,4 cala. W chwili obecnej Apple nie posiada w portfolio smartfona z takim ekranem. iPhone SE posiada ekran o przekątnej 4,7 cala, iPhone 11/Xr 6,1 cala, iPhone X/Xs/11 5,8 cala, a iPhone Xs Max/11 Pro 6,5 cala. Dodatkowo żaden ze starszych, kompatybilnych z iOS 14 modeli nie posiada ekranu o przekątnej 5,4 cala.

Najnowsza wersja lupy systemowej, która została zaszyta w iOS 14 beta 3 umożliwia wyświetlanie pełnego interfejsu użytkownika w rozdzielczości 960 x 2079 pikseli. W tym miejscu warto zaznaczyć, że jest to rozdzielczość dla komputerów Mac działajacych z symulatorem iOS odpalonym w Xcode. Identyczną rozdzielczość lupa posiada dla iPhone'a X, który posiada 5,8 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1125 x 2436 pikseli.

Możliwe, że nowy iPhone z ekranem o przekątnej 5,4 cala będzie miał taką samą rozdzielczość, ale bardziej prawdopodobne jest, że Apple zachowa skalowanie znane z 5,8 calowych modeli iPhone'a.

Najnowszy przeciek z systemu operacyjnego iOS 14 beta 3 to kolejna plotka na temat mniejszego, 5,4 calowego iPhone'a 12. Zgodnie z posiadanymi informacjami wiemy już, że najmniejszy model będzie zarazem najtańszym iPhone'm z rodziny iPhone 12.

Zapoznaj się z wszystkimi informacjami na temat iPhone'a 12 w naszym artykule zbiorczym.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11

Źródło: appleinsider.com