Beta nowego Windows Server już latem

Mimo że finalnej wersji nowego Windows Server nie możemy się spodziewać wcześniej niż w roku 2007, to Microsoft zapowiedział, że już tego lata udostępni pierwszą wersję testową tego systemu.

Póki co nie podano jeszcze konkretnej daty, lecz moderator Microsoft Web chat zapowiedział, że jeszcze w sierpniu jest zaplanowana sesja dotycząca wersji Beta 1. Oprócz testowego serwera, na lato zaplanowana jest także kolejna beta desktopowej edycji Longhorna, który finalnie ma się pojawić w drugiej połowie przyszłego roku.

Planowane zmiany w nowym Longhorn Serwerze, to między innymi lepsze dostosowanie systemu do roli pełnionej w sieci (serwer WWW, wydruków, czy też serwer plików), czy poprawione usługi terminalowe i zarządzanie prawami dostępu.

Ciekawostką jest też informacja, że gigant z Redmont rozważa publikację domowej wersji systemu serwerowego. Przedstawiciel korporacji, Bob Muglia, powiedział na środowym czacie, że firma cały czas szuka nowych możliwości zastosowania tego typu technologii i według niego wiele funkcji tego systemu doskonale przydaje się w domu. Powiedział, że duża grupa testerów, którzy w swoich domach instalują SBS (Small Business Servers), jest z niego zadowolona i stwierdza, że świetnie się on sprawdza. Nie podano jednak żadnych konkretów dotyczących "domowego serwera".