Beta przeglądarki Chrome 64-bit ujrzała światło dzienne

Na kanale deweloperskim pojawiła się beta przeglądarki Chrome w wersji 64-bitowej. Ma ona wykorzystywać w pełni potencjał najnowszych modeli procesorów.

Google Chrome 64-bit ma otwierać strony o 25% szybciej - nawet te, które zawierają mnóstwo elementów multimedialnych. Nadto położono tu duży nacisk na zabezpieczenia przeciwko exploitom, dzięki czemu będzie bezpieczniej. Ulepszona zostanie również stabilność - jak zawsze przy kolejnych wydaniach. Jest to wersja przeglądarki na systemy Windows - użytkownicy Linuxa mogą cieszyć się 64-bitowym wydaniem już od jakiegoś czasu, nie ma jednak żadnych informacji o podobnej wersji na Mac OS X.

Wydanie stabilne 64-bitowej wersji Chrome powinno ukazać się w przeciągu sześciu najbliższych tygodni. Nie jest jeszcze wiadome, czy ukażą się dwie różne edycje przeglądarki (32- i 64-bit), czy też będzie ona automatycznie aktualizowana do wersji systemu użytkownika. Zainteresowani mogą pobrać opisywane tu wydanie ze strony Google. A ostatnia stabilną wersję, oznaczoną numerem 36.0.1985.125, z naszego serwisu.