Bethesda: twórca Minecrafta musi zmienić nazwę nowej gry

Podczas gdy gra Minecraft robi furorę na całym świecie, jej twórca pracuje nad kolejną produkcją o nazwie Scrolls. Problem w tym, że na taki tytuł nie chcą się zgodzić ludzie z firmy... Bethesda.

O nowej grze studia Mojang, Scrolls, informowaliśmy na początku marca tego roku. Okazuje się jednak, że produkcja ta wzbudziła nie małe poruszenie także w firmie Bethesda. Prawnikom tego dewelopera nie podoba się bowiem tytuł, ich zdaniem zbyt podobny do tego jakim posiada The Elder Scrolls.

Przedstawiciele firmy Bethesda są zdania, że nazwa wymyślona przez studio Mojang pozostaje w konflikcie z ich własnym znakiem towarowym. Grożą więc procesem sądowym, żądają odszkodowania oraz natychmiastowego zaprzestania używania nazwy Scrolls.

Zobacz również:

  • Minecraft Legends - cena, gameplay, premiera. Co wiemy o grze?
Bethesda: twórca Minecrafta musi zmienić nazwę nowej gry

Scrolls - o samej grze wiemy narazie niewiele. Na fotce jednaz postaci

Do całej sprawy odniósł się już oczywiście Marcus Persson, główny twórca Minecrafta. Jego zdaniem zarzuty prawników Bethesdy są dość niezrozumiałe - słowo Scrolls jest bowiem jedynie częścią nazwy zastrzeżonej, a pojedynczych słów zastrzegać nie wolno.

Wygląda więc na to, że jeśli strony się nie dogadają to rzeczywiście może dojść do procesu. W całej sprawie prawnikom Bethesdy gratuluję pomysłu. Hej, może pomysł spodoba się także Blizzardowi i zastrzegą słowo "World". Potem będzie RockStar z "Auto", Ubisoft upomni się o "Might", "Magic" oraz "Heroes", a na końcu dobije nas Wizards of the Coast z "Dungeons" i "Dragons".

Żenada.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: